Liga prvaka, skupina E, 5. kolo, 25.10.2022, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (Poljska)
Robert Ljubičić 70' (ag)
Milan

Dinamo teško stradao protiv Milana, totalni raspad u drugom dijelu

Branimir Korać • utorak, 25.10.2022.

Dinamo nije uspio iznenaditi Milan, odigrao je lošu utakmicu, najlošiju u dosadašnjem dijelu Lige prvaka i upisao je ružan poraz...

Rade Krunić
52'
5
Fode Ballo
70'
30
Junior Messias
70'
32
Tommaso Pobega
70'
27
Divock Origi
81'
Stefano Pioli

S velikim nadama čekao je Dinamo domaći dvoboj protiv Milana, ali iz njega nije izvukao ništa. Solidno prvo poluvrijeme i vrlo loše te u konačnici neočekivano visok poraz. Modri su bili dosta dekoncentrirani, svjesni visokog uloga ovaj put pali su pod pritiskom. Nisu bili dovoljno čvrsti i pametni kao u ranijim susretima u skupini, ovo je bilo baš deprimirajuće.

Modri nisu krenuli potpuno povučeno, ali bilo je očito kako se Milan vrlo lako izvlači prema naprijed kada bi ga Dinamo potisnuo dok je Dinamu trebalo i vremena i pokušaja da bi odmaknuo igru od svog gola u trenucima kada je dolazio do posjeda.

Dinamo je solidno otvorio utakmicu i pritisnuo je goste u startu, ali nije uspio ući u tu pravu veliku priliku.

Milan je prvi put opasno zaprijetio u desetoj minuti kada je lopta došla do Kjaera koji iz odlične pozicije puca, ali Perić sjajno blokira.

Nakon toga je Dinamo ponovno zaprijetio, Ljubičić je pokušao nakon solo prodora pa je onda uslijedio i dobar pritisak nakon kojeg je lopta završavala u bloku.

Milan je od sredine prvog dijela potpuno preuzeo kontrolu i u 39. minuti stigao je do vodećeg pogotka. Ubačena lopta iz prekida, Ristovski nije ispratio Gabbiju koji ostaje potpuno sam na pet metara i glavom u padu zabija.

Embed from Getty Images

U drugom poluvremenu Dinamo odmah prima pogodak, on pada u najgorem mogućem trenutku i nakon toga Modri padaju. Bila je to još jedna loša reakcija obrane. Rafael Leao se sjurio prema golu, sudarili su se Ristovski i Šutalo, Portugalac je došao sam pred Livakovića i lakoćom zabio.

Deset minuta kasnije novi pogodak. Ljubičić ruši u 16 metara Tonalija, dosuđen je kazneni udarac koji Giroud lakoćom pretvara u pogodak.

Dinamo je nakon toga pokušao preko Ivanušeca, nije zabio, a onda je još jednom kažnjen. Milan ni kriv ni dužan dolazi do 4:0. Leao je pobjegao Šutalu na širokom prostoru, vratio je loptu u sredinu, a ona pogađa Ljubičića koji dolazi iz drugog plana i odbija se u mrežu.

Do kraja susreta moglo je biti i pogubnije za Dinamo, imao je Milan još dosta prilika, ali srećom ostalo je tih 4:0.

Sve u svemu loš nastup Dinama koji je morao bolje i više bez obzira na snagu protivnika.