Rudeš zasjeo ponovno na vrh, Dugopolje potvrdilo sjajnu formu

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.10.2022.

Odrađeno je 11. kolo u SuperSport Prvoj NL, a u susretima igranima u subotu i nedjelju nije bilo remija, domaćini su upisali tri pobjede, a Dugopolje je bilo jedini uspješni gost...

Nogometaši Solina upisali su novu pobjedu i još malo produbili krizu u kojoj se nalazi Orijent. Riječanima je ovo treći uzastopni poraz, a stigao je rezultatom 2:1.

Solin je poveo u 18. minuti golom Ivana Dominića, a na 2:0 povisio je početkom drugog poluvremena preko Stephena Chinedua.Gosti su uspjeli samo smanjiti na konačnih 2:1 golom Dine Dukađina u sudačkoj nadoknadi.

Rudeš je ponovno na vrhu nakon što je slavio u gradskom derbiju protiv susjeda Jaruna. Domaćin je bio bolji s uvjerljivih 3:0, odigrao je dobru utakmicu i potpuno zasluženo slavio.

Poveo je nakon pola sata nogometa preko Jana Doležala, a pobjeda je potvrđena u drugom dijelu. Prvo je Kovačevićevoj zicerčini stao na put dobri vratar Spudić, ali ubrzo Karamatić igra rukom, zarađuje drugi žuti, a domaćini kazneni udarac koji u pogodak pretvara Antonio Boršić. Konačnih 3:0 postavio je Luka Liklin u 83. minuti.

Vukovar je ugostio Dubravu i upisao je pobjedu 1:0. Nakon pobjede protiv Orijenta, Vukovarci su povezali još jednu pobjedu i to protiv Dubrave zahvaljujući pogotku Josipa Barišića iz kaznenog udarca sredinom drugog poluvremena.

Croatia iz Zmijavaca nastavila je sezonu s već trećim trenerom, debitirao je Darko Dražić i to domaćim porazom od odličnog Dugopolja. Gosti su slavili 2:0 golovima već u prvih 15 minuta koje su postigli Tešija i Mlinarić.