Petra Marčinko do najvećeg rezultata seniorske karijere, osvojila turnir u Poitiersu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.10.2022.

Petra Marčinko otišla je do kraja na ITF turniru u Poitiersu. "80k" turnir u Francuskoj najveći je na kojem je dosad Marčinko uspjela doći do titule...

Sjajan tjedan za Petru Marčinko okončan je velikim trijumfom na jakom ITF turniru u Poitiersu. Marčinko je u finalu nadigrala iskusnu Belgijku Ysaline Bonaventuru.

Petra je do ovog turnira osvojila dva 25k turnira u Heraklionu, ali u Poitiersu je bila daleko jača konkurencija, no uspjela je odgovoriti na sve izazove i doći do pobjede.

Već u prvom gemu meča pokazala je Belgijki što je očekuje, došla je do breaka, izdržala izazov sredinom seta kada je Bonaventura došla do 15:40 i onda još jednim breakom na kraju seta dobila ga sa 6:3.

U drugom setu Marčinko je odmah povela s 3:0, ali Belgijka je uzvratila vrlo brzo breakom i vratila se u set. Odluka je pala u tie-breaku gdje je Marčinko brzo pobjegla na 6:1 i rutinski osvojila set te titulu pobjednice.