EHF Europska liga, skupina C, 2. kolo, 01.11.2022, 20:45 h
Nexe Našice
Nexe Našice 37:23 Balatonfuredi

Fantastični Nexe pregazio Mađare uz čak 22 obrane vratara

Branimir Korać • utorak, 01.11.2022.

Nakon slavlja protiv Skjerna u prvom kolu grupne faze Europske lige, Nexe je bio uspješan i u drugom kolu kada je ugostio Balatonfüredi i svladao ga s čak 37:23...

Nexe je odigrao sjajnu utakmicu protiv Balatonfüredija i svladao ga je s 37:23. Našičani su briljirali, imali niz raspoloženih igrača, ponajprije dvojicu vratara koju su spustili rampu i skupili čak 22 obrane.

Mađari su u prvom kolu kod kuće poraženi 30:25 od Granollersa, no imaju niz igrača s puno međunarodnog iskustva i Branko Tamše oprezno je prišao ovom susretu.

Od početka Našičani su bili koncentrirani i raspoloženi te u odličnoj atmosferi imali su sve pod kontrolom.

Ipak, Mađari su se držali do polovice prvog dijela kada su još bili na minus dva, ali do odlaska na odmor Nexe radi seriju 8:2 i s visokih 18:10 završava prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu Nexe je nastavio sa sjajnom igrom i serijom 9:1 pobjegao je na 30:16 na ulasku u zadnjih deset minuta.

Do kraja susreta bilo je samo pitanje s kojom će razlikom Našičani slaviti, u konačnici su se zadovoljili s plus 14, 37:23.

Kod Nexea sjajni su bili vratari, Dominik Kuzmanović s 12 obrana i 57 posto uspješnosti te Mihailo Radovanović s deset obrana, odnosno 43 posto. Po šest golova postigli su Ivan Sršen, Tomislav Severec i Fahrudin Melić.

U mađarskom sastavu Balazs Szöllosi skupio je pet pogodaka.