Europsko prvenstvo 2022. (Ž), skupina A, 1. kolo, 04.11.2022, 20:30 h, Ljubljana, Stožice
Suci: Marina Duplii, Olena Pobedrina (Ukrajina)
Norveška
Norveška
32:23(16:14) Hrvatska
Hrvatska

Bez rješenja za Reistad, Hrvatska pala u nastavku

Mihaela Bradovski • petak, 04.11.2022.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija upisala je poraz na startu Europskog prvenstva. Norveška je bila bolja s uvjerljivih 32:23...

UKUPNO2302/22

Najteži mogući start za hrvatske rukometašice i na kraju ipak poraz. Norveška je svijet za sebe, puno jače reprezentacije od Hrvatske nemaju što tražiti protiv Norvežanki i iz ovog susreta treba biti zadovoljan s 40 minuta ravnopravne igre i izvući pouke i popraviti pogreške iz zadnjih 20 minuta.

Norveška jednostavno ne pada, drži ritam i može ga samo podići. Hrvatska je u jednom trenutku ostala bez rješenja u napadu, olako je izgubila neke lopte i Norvežanke su se odvojile te do kraja nemilosrdno podizale razliku.

Vrlo rano Norveška je došla do prednosti, nakon gola Nore Mork za 2:1 u šestoj minuti, uglavnom je održavala prednost.

U nekoliko navrata tijekom prvog poluvremena bilo je plus tri, u jednom trenutku i 9:5, ali Hrvatska je uspjela dobrom igrom u obrani i usporavanjem norveškog napada uz odličnu rolu Stele Posavec smanjiti na gol zaostatka.

Do odlaska na odmor Norvežanke se više nisu odvajale i na poluvremenu su imale 16:14, mogla je Hrvatska na odmor i s golom minusa, ali dekoncentracija u završnici prvog dijela dovela je do toga da nije niti došlo do šuta.

U drugom dijelu Hrvatska se uspjela vratiti u potpunosti, Blažević i Japundža s dva vezana gola dovele su Hrvatsku na 17:17.

Međutim rtu je Hrvatska stala ili bolje rečeno Norveška je pojačala gas. Sve je uzela u svoje ruke sjajna Reistad koja je punila mrežu i kažnjavala i najmanju pogrešku.

Probao je Šoštarić promjenom vratarke i nekom ludom serijom Tee Pijević, ali to se nije dogodilo, kao niti buđenje u napadu do kraja susreta.

Završilo je 32:23, Norveška je očekivanom pobjedom krenula u Prvenstvo, a za Hrvatsku ono pravo kreće od nedjelje kada kreću susretu protiv ravnopravnijih protivnica. U nedjelju su na redu Mađarice koje su danas bile bolje od Švicarske s 33:28.

Sjajna Reistad završila je susret sa sedam golova, Nora Mork je imala jedan više, ali njih čak pet iz sedmeraca. Kod Hrvatske Stela Posavec postigla je četiri pogotka.