Europsko prvenstvo 2022. (Ž), skupina B, 1. kolo, 04.11.2022, 20:30 h
Švedska
Švedska 27:21 Srbija

Šveđanke nisu imale problema sa Srpkinjama na startu puta na Europskom prvenstvu

Mihaela Bradovski • petak, 04.11.2022.

Nakon što je Slovenija svladala Dansku u prvom kolu skupine B Europskog prvenstva, Švedska je također krenula pobjedom, svladala je Srbiju 27:21...

Dobar posao u skupini D u prvom kolu odradile su Slovenke i Šveđanke. Slovenija je bila bolja s 28:26, a u drugom susretu, u večernjem programu, Švedska je svladala Srbiju.

Šveđanke su odigrale jako dobru utakmicu i Bregarove izabranice nisu pronalazile rješenje, posebno protiv dobre obrane Šveđanki.

Od početka susreta Švedska je imala kontrolu, bila je bolji protivnik, a ključnu razliku stvorila je u završnici prvog poluvremena. U 23. minuti Katarina Bojičić pogodila je za smanjenje na 9:8, ali do kraja prvog poluvremena Švedska radi 5:1 i odvaja se na plus pet uoči drugog dijela.

U drugom poluvremenu Srbija nije uspjela smanjiti zaostatak, dapače, Švedska je nastavila seriju i vrlo brzo povela 20:10. Tu je priči bio kraj i bilo je jasno da će Šveđanke odnijeti bodove.

Do kraja susreta Srbija je uspjela malo smanjiti zaostatak, ali ne i u potpunosti uhvatiti priključak, završilo je pobjedom Švedske 27:21.

Najbolje kod Švedske bile su Nathalie Hagman s devet golova i Linn Blohm sa šest. Kod Srbije Aleksandra Stamenić postigla je šest golova. Kristina Graovac skupila je 16 obrana.