Bayern nakon slavlja u Berlinu ponovno na vrhu, Olmov gol potvrdio poraz Kramarićevog Hoffenheima

Branimir Korać • subota, 05.11.2022.

Odigrana je glavnina utakmica 13. kola Bundeslige u kojima su favoriti, u ovom dijelu kola, bili uspješni...

Bayern je ponovno barem privremeno skočio na vrh ljestvice nakon što je u Berlinu slavio protiv Herthe s 3:2. Bio je to vrlo zanimljiv dvoboj u kojem je svih pet golova palo u prvih 45 minuta.

Bayern je furiozno krenuo u utakmicu te je poveo s 3:0. Već u 12. minuti Musiala je doveo Bavarce u vodstvo da bi u 37. i 38. minuti Choupo-Moting s dva ekspresna gola povisio na 3:0.

Herthi je prijetila katastrofa, međutim u zadnjih pet minuta prvog poluvremena Dodi Lukebakio i Davie Selke smanjuju na 3:2 i najavljuju zanimljivo drugo poluvrijeme.

Bayern je u drugom poluvremenu ipak zadržao prednost, nije došao do novih pogodaka, ali je sakrio loptu domaćinu i nije im dopustio previše.

Hrvati u ovom dvoboju nisu participirali.

Eintracht je uzeo bitnu pobjedu u gostima kod Augsburga i to mu je treća pobjeda u zadnja četiri kola. Augsburg je pak malo pao u odnosu na one dobre igre početkom sezone, ovdje je poveo već u prvoj minuti golom Berishe, ali nastavak je pripao Eintrachtu. Golovima Rodea i Knauffa napravio je preokret i uzeo sva tri boda.

Kristijan Jakić ponovno je odradio cijelu utakmicu, a Hrvoje Smolčić ušao je u 64. minuti.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Hoffenheim i Leipzig, a slavili su gosti s 3:1. Andrej Kramarić ušao je u igru u 18. minuti umjesto ozlijeđenog Promela, a d druge strane Joško Gvardiol odradio je cijelu utakmicu.

U prvom dijelu viđen je jedan pogodak i to onaj Nkunkua koji je u 17. minuti pogodio za vodstvo.

Odmah na početku drugog dijela Rutter je vratio domaćina u utakmicu, ali Nkunku i Olmo vraćaju prednost na stranu Leipziga koji odnosi pobjedu. Olmov gol pogledajte ovdje.

Niko Kovač s Wolfsburgom stigao je do sva tri boda u gostima kod Mainza visokom pobjedom 3:0. Status Josipa Brekala i dalje nije posebno dobar pa je i ovu utakmicu odgledao s klupe, a pogotke za njegovu momčad postigli su Wimmer, Arnold i Baku.