Našičani do uvjerljive pobjede u Metkoviću, PPD Zagreb nije imao šetnju u Križevcima

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.11.2022.

Ovog vikenda na rasporedu su sureti osmog kola Paket24 Premijer lige. U subotu su pobjede upisali Nexe i PPD Zagreb, ali i Dubrava koja je ostavila Zamet zabetoniran za dno...

Nakon sjajnog izdanja u Europi, rukometaši Nexea okrenuli su se hrvatskom prvenstvu gdje su u sklopu Paket24 Premijer lige gostovali u Metkoviću i upisali pobjedu 36:26. Našičani su očekivano dominirali dvobojem, a za manje od 40 minuta stigli su do dvoznamenkaste razlike.

Na kraju su ih predvodili Fahrudin Melić s osam golova, Janko Kević sa sedam i Marin Jelinić sa šest. Kod Metkovića Danijel Arapović postigao je pet golova.

U prvom susretu nakon odlaska Ivice Obrvana s klupe, PPD Zagreb nije briljirao. Gostovao je kod KTC i upisao pobjedu, ali bilo je to daleko od uvjerljivog izdanja. Još na sredini drugog poluvremena bilo je svega dva razlike, pet minuta prije kraja četiri razlike i Zagreb je odnio pobjedu, ali neće se baš hvaliti ovim nastupom.

Predvodili su ga Miloš Kos sa šest golova i Timur Dibirov s četiri. Kod Križevčana po pet golova postigli su Jakov Dujmović i Marko Jurakić.

Zamet je i dalje na dnu s osam poraza iz osam odigranih utakmica. Novi poraz stigao je u Rijeci protiv Dubrave koja je bila bolja s 30:23. Riječani su potpuno bez samopouzdanja i vrlo lako su pali i upisali poraz.

Ivan Barbić predvodio je Dubravu s osam golova, Dino Sofić dodao je šest. Kod Zameta Karlo Devčić postigao je šest golova, a pet je dodao Matija Perkov.