Europsko prvenstvo 2022. (Ž), skupina A, 2. kolo, 06.11.2022, 18:00 h, Ljubljana, Stožice
Suci: Maike Merz, Tanja Kuttler (Njemačka)
Hrvatska
Hrvatska
21:18(10:7) Mađarska
Mađarska

Mađarice naišle na hrvatski zid: Obrana, Pijević i Valentina Blažević vodile Hrvatsku do pobjede!

Branimir Korać • nedjelja, 06.11.2022.

Hrvatske rukometašice upisale su pobjedu u drugom kolu grupne faze Europskog porvenstva u rukometu! Nakon poraza od Norveške, stigla je pobjeda protiv Mađarske s 21:18 u susretu u kojem su Mađarice od početka bile u minusu...

UKUPNO1803/31

Dvoboj s Mađaricama okarakteriziran je kao jedan od najvažnijih za hrvatsku reprezentaciju na ovom Europskom prvenstvu. Ako je Švicarska na papiru najslabija u skupini, a Norveška nedodirljiva, računica je jasna, za prenošenje dva boda u sljedeću fazu natjecanja bilo je potrebno svladati Mađarsku.

Zamišljeno - učinjeno. Nenad Šoštarić i njegov stožer sjajno su proučili Mađarice koje nisu imale nikakvo rješenje i trebalo im je čak 12 minuta za uopće prvi gol na susretu, Hrvatska je tada već vodila s 5:0.

Iako su se tu "upisale", nisu uspjele uhvatiti priključak. Hrvatska je igrala dobro, potpuno kontrolirala situaciju na parketu i nije imala nikakvih "propadanja" u igri.

Sve do vodstvo 10:5 u 23. minuti nakon čega dolazi do određenog pada u napadu i Hrvatska u narednih 12 minuta postiže tek jedan pogodak.

Srećom, Mađarice nisu to iskoristile, nisu se uspjele značajnije približiti i u tom za Hrvatsku neproduktivnom razdoblju, Mađarska je napravila seriju samo 3:1 i smanjila na minus tri.

Gol Petike za 12:8 ponovno je pokrenuo Hrvatsku, Valentina Blažević ponovno je u potpunosti preuzela konce u svoje ruke i u nastavku diktirala ritam.

Hrvatska se ponovno odvojila i mirno ušla u završnicu gdje je Mađarska pokušavala uhvatiti priključak, došla je i do minus dva u zadnjoj minuti susreta, ali nije imala vremena za potpuni povratak.

Sjajne su bile Tea Pijević na golu i Valentina Blažević u napadu, Tea je skupila 14 obrana, Blažević devet golova, a s po tri gola pratile su je Paula Posavec, Ana Debelić i Tena Petika.