Prve pobjede Torcide i Vrgorca, remi Futsal Dinama i Olmissuma

Branimir Korać • petak, 11.11.2022.

Odigrana su prva tri susreta petog kola SuperSport 1. HMNL, a nakon ovog kola Futsal Dinamo je jedina momčad bez pobjede ove sezone...

Prvu pobjedu upisali su nogometaši Torcide koji su ugostili Osijek Kelme i slavili sa 6:4. Splićani su bili raspoloženi, postigli su onoliko golova koliko su zabili u prva četiri kola ukupno i svladali Osječane koji su upisali i treći poraz na isto toliko gostovanja.

Sva četiri pogotka za Osječane postigao je Andrej Pandurević dok su za domaćina pogađali po dva puta Alen Marić i Milan Družijanić te po jednom Franko Bilić i Jure Trivković.

Prvu pobjedu upisao je i Vrgorac i to fantastično odrađenim prvim poluvremenom protiv Futsal Pule. Gosti su jako loše otvorili utakmicu, ušli u taj neki negativan ritam i nisu se iz njega izvukli.

U petoj minuti doveo je domaćina u vodstvo, zatim je već u sljedećem napadu Igor Osredkar skrivio autogol da bi do poluvremena mrežu Milanovića zatresli i Josip Bošković i Duško Martinac. U drugom dijelu Bošković je samo postavio konačnih 5:0.

Jedini koji još uvijek ne zna za pobjedu je Futsal Dinamo koji je remizirao s Olmissumom kod kuće 1:1.

Krenuo je sjajno, već u drugoj minuti Luka Perić doveo je Futsal Dinamo u vodstvo, ali nije uspio to oploditi novim pogocima. Olmissum se vratio, Duje Kustura izjednačio je u 33. minuti za konačnih 1:1.