SuperSport Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 12.11.2022, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • subota, 12.11.2022.

U prvom susretu 17. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je upisala pobjedu protiv Istre 1961 2:0 i tako u dobrom raspoloženju odlazi na zimsku stanku...

Mjesecima Lokomotiva nije mogla sačuvati mrežu čistom, a onda u zadnjim susretima u godini, tri puta zaredom nije primila gol. U prošlom kolu s igračem manje u Koprivnici je odigrala 0:0 zatim je u Kupu slavila protiv Bjelovara 1:0 i sada u zadnjem ovogodišnjem prvenstvenom kolu slavila je protiv Istre 2:0.

Zanimljiv dvoboj otišao je na stranu Lokosa koji su bili bolji protivnik, a Istra je izgledala kao momčad koja jedva čeka prvenstvenu stanku.

Već u 11. minuti Lokomotiva je povela iz kaznenog udarca. Dosuđen je prekršaj nad Tucijem u skoku s dvojicom gostujućih igrača, a Kulenović je realizirao kazneni udarac.

Do kraja prvog poluvremena gosti su zaprijetili dva puta, Hujber je bio oba puta u akciji, jednom pripremio šansu za Mumbu, a drugi put samo pucao preko gola.

U drugom poluvremenu Istra je zaprijetila preko Ercega koji glavom šalje loptu u gredu, a onda Lokomotiva polako preuzima utakmicu u svoje ruke. Prilike su bile sve češće i drugi pogodak je zamirisao sredinom drugog dijela. Stigao je u 73. minuti kada je Goričan nabacio s desne strane, Kulenović spustio glavom, a Stojković iz blizine nogom poslao loptu u gol.

Još je jednu odličnu priliku za domaćina propustio Kulenović i ostalo je 2:0 za Lokomotivu.