Međimurje slavljem u Slavonskom Brodu pobjeglo s dna, Pločani pobjegli na vrhu

Branimir Korać • nedjelja, 13.11.2022.

Dovršeno je 13. kolo SuperSport Druge N, a na vrhu nema promjena. Zato ima na dnu gdje je Međimurje pobjedom u Slavonskom Brodu pobjeglo sa zadnje pozicije...

Marsonia je nastavila niz poraza i na domaćem travnjaku protiv Međimurja koje je ovom pobjedom pobjeglo s posljednjeg mjesta te se približilo Marsoniji na dva boda zaostatka.

Dvostruki strijelac za goste u prvom dijelu bio je Jozef Kuqi, a na 3:0 odmah na startu drugog dijela povisio je Haraci. Marsonia je uspjela smanjiti preko Selmira Mahmutovića u 57. i to je bio maksimum što je napravila.

Pobjedom Međimurja na posljednje mjesto pao je Grobničan koji je poražen u Poreču kod Jadrana. Domaćinu je pobjedu donio Oliver Sumić u 44. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio Jacob Aboosah i morao napustiti igru zbog isključenja.

Mladost je u Ždralovima visoko slavila 3:0 protiv druge momčadi Osijeka, a sva tri pogotka postignuta su u zadnjih pet minuta prvog dijela kada je Ivan Baraban zabio dva gola, a Ivan Jajalo jedan.

Trnje je s minimalnih 1:0 slavilo protiv Zagorca koji je u slobodnom padu i u najlošijoj formi u ligi. Jedini pogodak postigao je Osei Kesse.

Vodeći Jadran s 2:1 bio je bolji od Dugog Sela koji je desetak minuta bilo u vodstvu golom Maksa Slunjskog, ali Nikola Marić i Leonardo Petrović osigurali su domaćinu preokret.

Pogodaka nije bilo u Belišću gdje je gostovao Bjelovar.