Cibona visoko poražena u Beogradu, svega 15 poena ubacila u drugom poluvremenu

Branimir Korać • subota, 19.11.2022.

Crvena zvezda nakon promjene trenera izgleda kudikamo bolje, igra s više samopouzdanja i kreće prema onom gdje želi biti. Cibona nije imala šanse, poslužila je Zvezdi za dodatno podizanje samopouzdanja...

Nadali su se u Ciboni kako bi mogli doći do iznenađenja u Beogradu, slično kao i Zadar zaskočiti Crvenu zvezdu, ali nije bilo šanse za takvo što. I Zvezda je izgledala znatno bolje nego pod vodstvom Vlade Jovanovića, ali niti Cibona nije imala snage pa i kvalitete za održavanje koraka s domaćinom.

Držali su se Cibosi jednu četvrtinu, u prvih deset minuta zaostajali su samo poen, konstantno su bili za petama Zvezdi, međutim, u drugih deset minuta već se situacija na parketu počela mijenjati.

Ljubičić je realizirao prvi napad u drugoj četvrtini, povela je Cibona 22:21, ali onda kreće serija domaćina. Tri vezane trice ubacuje Nemanja Nedović, Crvena zvezda se odvaja i do kraja susreta, izuzev što je ubrzo uspjela smanjiti na minus šest, Cibona nije zaprijetila.

Na poluvremenu je bilo 50:38 za Beograđane, a u drugih 20 minuta samo jedna momčad je igrala. Cibona je bila u potpuno podređenoj poziciji, a kako je igrala u tom razdoblju, možda najslikovitije pokazuje podatak da je ubacila samo 15 poena u drugom poluvremenu.

Završilo je visokih 92:53 za Crvenu zvezdu koja je tako pod vodstvom Duška Ivanovića slavila i u drugom nastupu.

Najbolji kod Zvezde bili su Nedović s 24 poena (trica 5/6) i Filip Petrušev s 14 poena i devet skokova. Kod Cibone jedini dvoznamenkasti s deset poena bio je Aleksandar Aranitović (šest skokova).