SP 2022., skupina B, 1. kolo, 21.11.2022, 20:00 h, Ahmad Bin Ali Stadium, Al-Rayyan

Svakom po poluvrijeme: SAD i Wales remizirali, Bale pogodio za bod

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 21.11.2022.

SAD i Wales odigrali su utakmicu kakva se otprilike i očekivala. Vrlo borben dvoboj, neizvjestan do posljednjih sekundi okončan je u konačnici najpravednije, podjelom bodova...

Brendan Aaronson
66'
22
DeAndre Yedlin
75'
23
Kellyn Perry-Acosta
75'
19
Haji Wright
75'
16
Jordan Morris
88'
Kieffer Moore
46'
9
Brennan Johnson
79'
22
Sorba Thomas
90'+3'
16
Joseff Morrell
90'+5'

Rob Page

Drugog dana Svjetskog prvenstva SAD je dočekao dvoboj protiv Walesa i ubilježio remi 1:1. U zanimljivom dvoboju SAD je bio bolji u prvom dijelu, ali u nastavku susreta Wales je uspostavio ravnotežu i došao do zasluženog poravnanja.

Amerikanci su odigrali dobro prvo poluvrijeme i imali zasluženo vodstvo. Walesa tu nigdje nije bilo, prema naprijed je bio nepostojeći, jedino što je u fazi obrane bio čvrst i malo toga je dopustio SAD-u.

Nastavak drugačija priča. Wales je dosta dobio ulaskom Kieffera Moorea, to je dosta promijenio situaciju na terenu, Wales je postao opasniji i na kraju mu se to isplatilo.

Amerikanci su već u devetoj minuti mogli povesti. Prvo je Rodon skoro zabio autogol nakon ubačaja Weaha, pogodila je lopta velškog vratara, a u nastavku akcije iz dobre pozicije pucao je glavom Sargent, ali u vanjski dio mreže.

Igralo se čvrsto i tvrdo, ali prilike su teško dolazilo. Ipak, iz najljepše akcije Amerikanci su i poveli. Pulišić je povukao loptu kroz sredinu, kada je došao na 20-ak metara odlično ju je gurnuo u prostor gdje je utrčao Weah i poslao loptu pored Hennesseya.

U nastavku susreta pojavio se i Wales. Sredinom drugog poluvremena Velšani su kreirali svoju prvu veliku priliku, točnije dvije u minuti. Prvo je glavom pucao Davies, Turner prebacio u korner, a odmah nakon kornera Moore puca glavom preko gola.

U 80. minuti kazneni udarac za Wales. Zimmerman ruši Balea, a glavni sudac odmah pokazuje na bijelu točku. Bale je precizan i zabija za 1:1.

Do kraja su pokušavali i jedni i drugi, Wales je možda bio najbliži kada je Johnson projurio desnom stranom i pucao iskosa, ali ravno u vratara.