SP 2022., skupina A, 2. kolo, 25.11.2022, 14:00 h, Al Thumama Stadium, Doha
Suci: Antonio Mateu Lahoz, Pau Cebrián Devis, Roberto Díaz Pérez Del Palomar (Španjolska)
Bamba Dieng 84'
Senegal

Senegal ostaje u utrci za osminu finala, zaslužena pobjeda protiv domaćina

Mihaela Bradovski • petak, 25.11.2022.

Senegal je upisao očekivanu pobjedu protiv Katara koji je porazom 3:1 došao na korak do ispadanja sa Svjetskog prvenstva...

Abdulaziz Hatem
69'
9
Mohammed Muntari
74'
5
Tarek Salman
83'
4
Mohammed Waad
83'

Pathe Ciss
64'
20
Bamba Dieng
74'
13
Iliman Ndiaye
74'
4
Pape Abou Cisse
78'
17
Pape Matar Sarr
78'
Aliou Cisse

Dobar nastup Senegala koji se potvrdio kao bolji protivnik od Katara te je zaslužio pobjedu 3:1. Katar je pokušavao, prijetio je, imao ponešto prilika, ali Senegalci su svoje puno bolje koristili.

Sredinom prvog dijela Gueye je u biti bio prvi koji je zaprijetio, imao je dobar udarac izvana, za nijansu neprecizan.

U 41. minuti ipak vodstvo Senegala. Katastrofalna reakcija Khoukhija koji je promašio ubačenu loptu, zatim probao sa zemlje popraviti pogrešku, ali već je natrčao Dia i pogodio za 1:0.

Odmah na početku drugog dijela 2:0 za Senegal. Nakon udarca iz kuta najviši je na petercu Diedhiou, koji je natrčao na loptu i malo iskosa smjestio je iza Barshama.

Katar se nakon toga malo ohrabrio i počeo prijetiti, a u 63. minuti upisao je i prvi udarac u okvir gola na Prvenstvu.

U 78. minuti domaćin, Abedalkerim je pronašao Muntarija koji zabija prvi gol za Katar na ovom SP-u.

Međutim Senegal ipak odnosi pobjedu s dva gola razlike, Pape Sarr odličnom povratnom loptom pronašao je u sredini Bambu Dienga koji rutinski zabija za 3:1.