SP 2022., skupina A, 2. kolo, 25.11.2022, 17:00 h, Khalifa International Stadium (Doha), gledatelja: 44.883

Mihaela Bradovski • petak, 25.11.2022.

Nizozemska i Ekvador remizirali su 1:1 u susretu s kojim se Nizozemska jako približila prolazu dok će Ekvador o drugom putniku odlučivati u susretu protiv Senegala...

Memphis Depay
46'
11
Steven Berghuis
69'
15
Marten de Roon
79'
19
Wout Weghorst
79'
Jeremy Sarmiento
74'
26
Kevin Rodriguez
90'
10
Romario Ibarra
90'

Gustavo Alfaro

Katar je prva reprezentacija koja je i službeno ostala bez šanse za prolaz u osminu finala. Ništa neočekivano, Katar se pokazao kao najlošija reprezentacija skupine i jednostavno nije bio ravnopravan dosadašnjim protivnicima, a u zadnjem kolu čeka ga Nizozemska.

Nizozemci u tom susretu neće kalkulirati, nakon današnjeg remija protiv Ekvadora, u zadnjem kolu trebaju pobjedu za prvo mjesto u skupini. S druge strane Ekvadoru je protiv Senegala za prolaz dovoljan i bod dok Senegal za prolaz treba baš pobjedu jer je teško očekivati kiks Nizozemaca protiv domaćina.

Već u šestoj minuti Nizozemska je povela. Caicedo je izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom, Klaassen ju je proslijedio za Gakpa koji sa 17 metara odličnim udarcem pronalazi mrežu.

Do kraja prvog dijela dinamični Ekvadorci uspjeli su zabrinuti Nizozemce i stvoriti im dosta problema, ali nisu došli do pogotka.

Zato vrlo brzo u drugom poluvremenu Ekvador poravnava. Izgubili su Nizozemci loptu, uslijedilo je brzo dodavanja za Estupinana koji dobro puca, ali Noppert brani. Ipak, odbijena lopta dolazi do Valencije koji se odlično snalazi i zabija treći od jednako toliko pogodaka svoje reprezentacije na ovom SP-u.

Deset minuta kasnije sreća je na strani Nizozemske. Plata je sjajno opalio, ali greda se ispriječila pogotku.

I jedni i drugi do kraja su pokušavali doći do pogotka, Ekvador je nekako ostavljao bolji dojam, ali ima razloga za zabrinutost. Valencia je u završnici morao napustiti teren zbog ozljede.