SP 2022., skupina F, 2. kolo, 27.11.2022, 14:00 h, Al Thumama Stadium, Doha
Suci: César Arturo Ramos Palazuelos, Alberto Morín Méndez, Miguel Ángel Hernández Paredes (Meksiko)
Zakaria Aboukhlal 90'+2'
Maroko

Belgija razočarala, sjajni Maroko pobjedom zakomplicirao skupinu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.11.2022.

Maroko je odigrao sjajnu utakmicu protiv Belgije i upisao je pobjedu 2:0 s kojom si je pojačao šanse za prolazak u osminu finala...

Dries Mertens
60'
8
Youri Tielemans
60'
22
Charles De Ketelaere
75'
17
Leandro Trossard
75'
9
Romelu Lukaku
81'
Abdelhamid Sabiri
68'
25
Yahia Attiyat Allah
68'
9
Abderrazak Hamdallah
73'
14
Zakaria Aboukhlal
74'
18
Jawad El Yamiq
78'
Walid Regragui

Ako netko nije bio u to uvjeren prije dvoboja protiv Hrvatske, Maroko je dokazao kako je sjajna momčad, protiv Hrvatske nije imao toliko prostora i mora je biti zadovoljan remijem bez pogodaka, ali u drugom susretu svladao je Belgiju s 2:0.

U tom susretu Marokanci su igrali slično kao protiv Hrvatske, ali za razliku od Hrvatske, Belgija je Marokancima ostavila više prostora za što je i kažnjena.

Od početka je bilo slično kao u dvoboju protiv Hrvatske, vrebali su Marokanci na neku pogrešku i kontru te su prijetili Courtoisu.

U prvih 20 minuta Belgija je bila opasnija i prijetila je preko Batshuaija i Meuniera, ali rezultat se nije mijenjao.

Kako je utakmica odmicala, tako je i Maroko počeo sve više prijetiti. Ziyech i Hakimi su pokušavali, nisu uspjeli, a onda u sudačkoj nadoknadi lopta ide u mrežu.

Ziyech je izveo slobodnjak s desne strane, nitko nije došao do lopte i ona je završila u mreži. No Saiss je bio u zaleđu i nalazio se ispred Courtoisa. VAR provjera kaže zaleđe.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu, Marokanci su bili opasni i prijetili golu Courtoisa, ali sve do 20 minuta prije kraja rezultat se nije mijenjao.

U 74. minuti dosuđen je slobodni udarac na lijevoj strani, loptu je uzeo Sabiri, iako je pozicija bila dosta teška gađao je u bliži kut i pokraj zaspalog Courtoisa pogodio za 1:0.

Pokušaji Belgije za poravnanjem dodatno su otvorili puno prostora i to je Maroko iskoristio.

Maroko povećava prednost i to zasluženo u sudačkoj nadoknadi. Aboukhlal je svladao Courtoisa i maksimalno zakomplicirao skupinu postavivši konačnih 2:0.