SP 2022., skupina B, 3. kolo, 29.11.2022, 20:00 h, Doha, Al Thumama Stadium
Suci: Antonio Mateu Lahoz, Pau Cebrián Devis, Roberto Díaz Pérez Del Palomar (Španjolska)
Christian Pulišić 38'
SAD

Christian Pulišić odveo Amerikance u osminu finala Svjetskog prvenstva

Mihaela Bradovski • utorak, 29.11.2022.

U trećem kolu skupine B Svjetskog prvenstva SAD je upisao pobjedu protiv Irana i izborio prolaz u osminu finala...

Ali Karimi
45'+3'
14
Saman Ghoddos
46'
25
Abolfazl Jalali
71'
16
Mehdi Torabi
71'
10
Karim Ansarifard
79'
Brendan Aaronson
46'
23
Kellyn Perry-Acosta
65'
19
Haji Wright
78'
18
Shaquell Moore
82'
3
Walker Zimmerman
82'
Gregg Berhalter

Očekivano tijesan dvoboj odigrali su SAD i Iran, vrlo borben i neizvjestan, ali fer i korektan bez ikakvih incidenata koje su neki zazivali. Na travnjaku se vodila velika bitka, ali sve u granicama normale i bez nekih namjernih startova koji bi pokrenuli kaos.

SAD je u konačnici slavio, a do pobjede je došao pogotkom još iz prvog poluvremena.

U prvom dijelu SAD je bio dosta bolji, konkretniji, povezanija, Iran je tu pružio vrlo malo. Amerikanci su stvarali poluprilike, međutim završnica im je bila jako loša.

Sve do 38. minute kada Amerikanci dolaze do pogotka. Ubačena je lopta s desne strane, iz pozadine je stigao Christian Pulišić, poslao loptu u mrežu, ali i stradao nakon sudara s vratarem Beiranvandom te je na poluvremenu napustio igru.

U drugom poluvremenu igrač koji je ušao u igru naknadno, Saman Ghoddos, imao je dvije vrlo dobre situacije, ali u oba navrata nije uspio poslati loptu u mrežu.

Amerikanci su s vremenom polako padali, Iran je hvatao pogodak, ali u nekoliko navrata njegovi igrači nisu dobro reagirali u dobrim situacijama i ostalo je tih 1:0.

SAD prolazi u osminu finala gdje će igrati protiv Nizozemske.