SP 2022., skupina D, 3. kolo, 30.11.2022, 16:00 h, Al Janoub Stadium, Al Wakrah
Suci: Mustapha Ghorbal, Mokrane Gourari, Abdelhak Etchiali (Alžir)
1:0(0:0) Danska
Danska

Borbeni Australci svladali i izbacili neprepoznatljivu Dansku!

Branimir Korać • srijeda, 30.11.2022.

Australija je izborila prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva! Australci su u trećem kolu u skupini u izravnoj borbi za prolaz svladali s 1:0 i eliminirali Dansku!

Keanu Baccus
46'
8
Bailey Wright
74'
9
Jamie McLaren
83'
10
Ajdin Hrustić
89'

Alexander Bah
46'
12
Kasper Dolberg
58'
14
Mikkel Damsgaard
58'
21
Andreas Cornelius
70'
24
Robert Skov
70'
Kasper Hjulmand

Danska je ambiciozno doputovala u Katar, ali na kraju se vraća s potpunim rezultatskim podbačajem. Upisala je poraz u susretu na sve ili ništa protiv dosta limitirane Australije koja tako prolazi dalje.

Australci su borbena i karakterna reprezentacija koja ima puno limita i puno mana, ali sve to je nadoknadila fanatičnom borbenošću i onim što je bilo ključno, znala je postići pogodak za razliku od Danaca.

Danci imaju hrpu problema s realizacijom, napadači su totalno van forme, Eriksen također nije u idealnom stanju i dosta je kočio igru Danaca, nedostajalo je onih ulazaka iz drugog plana koji su krasili Dansku na Europskom prvenstvu i Katar napuštaju sa samo jednim osvojenim bodom.

U prvom poluvremenu napadi danske odbijali su se od australskog zida, puno udaraca završavalo je u bloku ili je obranio vratar Ryan.

S druge strane Australci su sporadično prijetili, ali i Schmeichel je odrađivao dobro ono malo posla kojeg je imao.

U drugom dijelu nastavilo se u ritmu prvog. Razlika je bila jedino u tome što je Australija uspjela kreirati jednu jako dobru kontru koja je završila pogotkom.

U 59. minuti Mathew Leckie se sjurio prema kaznenom prostoru Danske, tamo je izvrtio Maehlea i onda mirno pogodio za 1:0.

Do kraja susreta rastao je pritisak, međutim mreže su mirovale i nije bilo novih pogodaka. Australci su burno proslavili pobjedu, a Danska, koja se bavila svime više nego nogometom, ide kući.