SP 2022., skupina D, 3. kolo, 30.11.2022, 16:00 h, Education City Stadium, Al Rayyan

Tunižani se oprostili od Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Francuske

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.11.2022.

Tunis nije dočekao čudo, nije se uspio plasirati u osminu finala Svjetskog prvenstva iako je svoj dio posla odradio i na kraju svladao Francusku s 1:0...

Issam Jebali
60'
18
Ghaylen Chaaleli
74'
24
Ali Abdi
83'

Kylian Mbappe
63'
17
William Saliba
63'
14
Adrien Rabiot
63'
7
Antoine Griezmann
73'
11
Ousmane Dembele
79'
Didier Deschamps

Tunižani su prije zadnjeg kola imali šanse za prolaz, a igrala im je opcija u kojoj pobjeđuju Francusku, a pritom Australija i Danska remiziraju. Modli su Tunižani i s pobjedom proći dalje, a da pritom Danska svlada Australiju, jedina opcija koja im nije odgovarala uz pobjedu nad Francuskoj je pobjeda Australaca protiv Danske.

Upravo to se na kraju i dogodilo. Tunižani su poveli i održavali vodstvo, no Danska je pokleknula i u konačnici uz Francusku dalje ide Australija.

Didier Deschamps je puno toga izmiksao, promijenio je podosta igrača i puno motiviraniji Tunižani uspjeli su doći do pobjede.

Već u osmoj minuti lopta je završila iza leđa Stevea Mandande, malo je u zaleđu bio Ghandri.

Do kraja prvog dijela promjena nije bilo, a u drugom poluvremenu Tunižani su stigli do željenog pogotka.

U 58. minuti veteran Wahbi Khazri koji je cijelu karijeru proveo igrajući u frabncuskim klubovima, zabija za vodstvo Tunisa.

Deschamps nije želio poraz, uveo je i Mbappea, ali Francuska se nije vratila u utakmicu.

U završnici je doduše Griezmann došao do pogotka, no on nije priznat zbog zaleđa.

Ostalo je 1:0, bez posljedica po Francusku koja je ostala prva, ali i nedovoljno Tunisu koji je završio kao treći.