Hrvatska nije uspjela, Grčka slavila u mješovitim parovima

Petar Jenjić • srijeda, 04.01.2023.

Petra Martić i Borna Gojo nisu uspjeli doći do pobjede u odlučujućem meču za polufinale United Cupa...

Odluka se vodila u meču parova gdje su Petra Martić i Borna Gojo ipak upisali poraz, a time i Hrvatska s ukupnih 3:2.

Maria Sakkari i Stefanos Tsitsipas slavili su sa 7:6, 6:4 nakon sat i 34 minute igre te tako odveli Grčku do polufinala.

U izjednačenom prvom setu nije bilo breakova pa se igrao tie-break u kojem je hrvatska kombinacija spasila jednu set loptu, ali nije uspjela i drugu. Grci su uzeli 13. igru s 8:6.

Drugi set bio je sličan prvom, s jedinom razlikom da smo ipak vidjeli jedan break, i to Sakkari i Tsitsipasa koji su kod vodstva 5:4 oduzeli servis te tako zaključili meč u svoju korist.