Barcelona tek nakon produžetaka izbacila trećeligaša, Rakitić igrao u pobjedi Seville

HINA, Petar Jenjić • srijeda, 04.01.2023.

Odigrano je još šest utakmica šesnaestine finala španjolskog Kupa kralja, a na rubu velikog iznenađenja bio je trećeliga CF Intercity kojeg je tek nakon produžetaka svladala Barcelona...

Nogometaši Barcelone izborili su plasman u osminu finala španjolskog Kupa kralja nakon što su teškom mukom poslije produžetaka na gostovanju porazili trećeligaša Intercity sa 4:3.

Klub iz Sant Joan d'Alacanta, malog predgrađa jugoistočnog grada Alicantea od 23 tisuće stanovnika, dobro je namučio španjolskog velikana.

Intercity u ovom obliku postoji od 2017. godine, a ovo mu je tek druga sezona u nacionalnom Kupu. Barca je vodila 1:0, 2:1 i 3:2, no domaćin se uspješno vraćao izborivši produžetak. Kada su Katalonci zabili i četvrti gol, više nije bilo snage niti koncentracije za novi povratak.

Premda je Intercity izgubio, junak susreta bio je 21-godišnji Oriol Soldevila Puig koji je zabio sva tri gola za domaćine. Mladi veznjak je igrao za Barcinu U-18 i U-19 momčad, a potom je sreću potražio u Birminghamu iz kojeg se u srpnju prošle godine preselio u Intercity.

Puig je jedan od čak osam igrača iz redova Intercityja koji su u nekom trenutku svoje karijere igrali za neki od mlađih uzrasta katalonskog kluba. Za Barcelonu su golove zabili Ronald Araujo u četvrtoj, Ousmane Dembele u 67., Raphinha u 77. i Ansu Fati koji je donio pobjedu u 104. minuti.

Plasman u osminu finala izborili su i Sevilla, Atletico Madrid, Mallorca, Real Sociedad i Deportivo Alaves.

Sevilla je rutinski odradila posao protiv trećeligaša Linaresa pobjedivši na gostovanju sa 5-0.

Tri gola je zabio marokanski napadač Youssef En Nesyri (38., 40., 74.), a strijelci su bili i Luciano Squadrone, autogolom u 57. te Erik Lamela u 69. minuti. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić igrao je za Sevillu do 73. minute.

Većih problema nije imao niti Atletico Madrid koji je slavio na gostovanju kod drugoligaša Real Ovieda s 2:0.

Za goste su zabijali Marcos Llorente u 24. i Pablo Barrios u 83. minuti Ivo Grbić nije branio za Atletico.

Real Sociedad je golom Roberta Navarra u 33. minuti izbacio trećeligaša Logrones, dok je drugoligaš Deportivo Alaves pobijedio Valladolid sa 1:0 zgoditkom Mamadoua Sylle u 11. minuti. Gosti su od šeste minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Zouhair Feddal.