Džeko presudio lideru Serie A, Napoli pao prvi put ove sezone

HINA, Petar Jenjić • srijeda, 04.01.2023.

Edin Džeko junak je Intera koji je večeras na domaćem terenu minimalno slavio protiv Napolija kojem je to bio prvi poraz sezone...

U derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Napoli sa 1:0 nanijevši lideru Serie A prvi poraz ove sezone. Pogodak odluke zabio je Edin Džeko u 56. minuti.

Inter je već u 4. minuti imalo lijepu priliku, no Federico Dimarco nije bio precizan. U 26. minuti je domaćin imao novu priliku, ali je Matteo Darmian promašio gol. Prvu veliku priliku Napoli je imao nakon pola sata utakmice, ali je Piotr Zielinski loše pucao. U završnici prvog dijela okušao se i Romelu Lukaku, ali bez uspjeha.

Premda je u prvih 45 minuta bilo nekoliko izglednih situacija pred vratima Andrea Onane i Alexa Mereta niti jedan udarac nije upućen unutar gola. Pogodak smo napokon vidjeli u 56. minuti, kada je Edin Džeko sjajno zabio glavom nakon ubačaja Federica Dimarca. Bio je to njegov sedmi gol ove sezone.

Napoli je najbliže bio izjednačenju u 90. minuti kada je Giacomo Raspadori pucao unutar kaznenog prostora, no Onana je sjajno obranio. Dodajmo kako Marcelo Brozović nije nastupio za domaći sastav zbog ozljede.

Marko Pjaca nije igrao za Empoli koji je gostovao kod Udinesa i odigrao 1:1. Poveo je gost u osmoj minuti preko Tommasa Baldanzija, da bi bod momčadi iz Udina donio Roberto Pereyra devet minuta prije kraja.