Sixersi bez Embiida slavili u produžetku, prekinut veliki niz Netsa

Branimir Korać • četvrtak, 05.01.2023.

Uzbudljivo je bio noćas i u ostalim susretima u NBA ligi, a posebno u utakmici večeri između Sixersa i Pacersa gdje su Sixersi slavili u dodatnih pet minuta. Veliki niz Brooklyn Netsa je prekinut i upisan je prvi poraz u zadnjih mjesec dana...

Philadelphia je u dramatičnom dvoboju i bez Joela Embiida u produžetku bila bolja od Indiana Pacersa. Imala je priliku i kroz 48 minuta doći do pobjede, prokockala ju je i Indiana ja izborila dodatnih pet minuta.

Vodili su Sixersi s 13 razlike uoči zadnje dionice, ali su dopustili Indiani povratak, pa čak i meč loptu. Šest sekundi prije kraja Tobias Harris je izjednačio, a sa sirenom nije Pacersima pobjedu donio Buddy Hield. U produžetku je ponovno Hield uzeo zadnju loptu, ali nije pogodio za poravnanje.

James Harden upisao je 26 poena i osam asistencija, a po 19 poena dodali su Tobias Harris (deset skokova), Deanthony Melton (sedam skokova) i Montrezl Harrell. Kod Pacersa Hield je ubacio 24 poena uz devet skokova, Bennedict Mathurin 19 poena, a Tyrese Haliburton 16 poena uz 12 asistencija.

Niz Brooklyn Netsa od 12 uzastopnih pobjeda prekinut je u gostima kod Chicaga. Bullsi su odigrali odličnu utakmicu i slavili sa 121:112 unatoč sjajnom nastupu na drugoj strani za Kevina Duranta.

Po 22 poena i sedam skokova kod Bullsa upisali su Patrick Williams i DeMar DeRozan dok je Nikola Vučević dodao 21 poen i 13 skokova. Kod poraženih Durant je ubacio 44 poena, Kyrie Irving 25 uz osam asistencija, a Seth Curry 22 poena.

Milwaukee Bucksi slavili su u produžetku protiv Toronto Raptorsa sa 104:101. Vrlo loše su otvorili utakmicu i jedni i drugi, Bucksi su dobili prvu četvrtinu s 13:12, u nastavku se sve malo podiglo i odluka je pala u produžetku koji je tricom u zadnjoj sekundi izborio Gary Trent, ali nije njegova momčad u dodatnih pet minuta slavila.

Prvo ime susreta bio je Giannis Antetokounmpo s 30 poena, 21 skokom, deset asistencija, ali i 12 izgubljenih lopti. Grayson Allen ubacio je 16 poena uz pet asistencija. Kod Raptorsa Fred VanVleet je ubacio 28 poena uz 12 asistencija, a Trent je dodao 22 poena i pet skokova.

Dejounte Murray u završnici susreta odveo je Hawkse do pobjede u gostima kod Kingsa. Hawksi su slavili preokretom nakon velike borbe u dvoboju koji je mogao otići i na drugu stranu. Ipak, Murray je napravio 4:0 u zadnjih 30 sekundi i donio gostima pobjedu.

Po 22 poena kod Hawksa upisali su John Collins (12 skokova) i Deandre Hunter (osam skokova), a po 21 poen Trae Young (šest asistencija) i Murray (šest skokova). Kod Kingsa De'Aaron Fox ubacio je 25 poena, Kevin Huerter 24 poena, Harrison Barnes 22, a Domantas Sabonis 20 poena uz 14 skokova i osam asistencija.

NBA:
Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 129:126 produžetak
Chicago Bulls - Brooklyn Nets 121:112
Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 101:104 produžetak
Sacramento Kings - Atlanta Hawks 117:120
Los Angeles Lakers - Miami Heat 112:109 (Dennis Schröder 32p/Bam Adebayo 30p, 13sk)
Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 113:106 (Anthony Edwards 32p, 7sk/Damian Lillard 27p, 6as)
New Orleans Pelicans - Houston Rockets 119:108 (CJ McCollum 28p, 6as/Jalen Green 16p)
Charlotte Hornets - Memphis Grizzlies 107:131 (LaMelo Ball 23p, 12as/Ja Morant 23p, 8as)
New York Knicks - San Antonio Spurs 117:114 (Jalen Brunson 38p, 7sk/Keldon Johnson 26p, 7sk)
Orlando Magic - Oklahoma City Thunder 126:115 (Paolo Banchero 25p, 8sk/Shai Gilgeous-Alexander 33p)