Šamanić predvodio Celticse do pobjede u G-ligi

Petar Jenjić • ponedjeljak, 09.01.2023.

Luka Šamanić bio je najistaknutiji pojedinac u redovima Maine Celticsa koji su upisali pobjedu u NBA G-ligi...

Šestu pobjedu u šest utakmica upisali su Maine Celticsi koji su noćas na gostovanju kod Grand Rapids Golda slavili sa 121:106.

Prva četvrtina pripala je gostima, a druga je pripala domaćinu pa su Celticsi na poluvrijeme otišli s poenom prednosti (54:53).

Kako je vrijeme odmicalo u nastavku susreta, tako se i prednost gostiju povećavala. Utakmicu su prelomili u samoj završnici.

Celticse je do pobjede predvodio Luka Šamanić koji je susret zaključio s 21 poenom (8/18 iz igre, trica 2/8, slobodna bacanja 5/5) i deset skokova za 26 minuta u igri.

Jared Butler s 19 poena bio je najbolji kod Grand Rapidsa koji je sada na omjeru 2-4.