Egipćani i matematički osigurali četvrtfinale, Srbija ostaje u čekaonici

Mihaela Bradovski • subota, 21.01.2023.

U ranijem današnjem terminu na Svjetskom prvenstvu u rukometu pobjede su upisali Egipat i Srbija. Egipat je tako i matematički osigurao prolaz u četvrtfinale dok je Srbija u svojoj skupini ostala na životu i čeka rasplet ostalih susreta...

Rukometaši Egipta slavljem protiv Bahreina osigurali su četvrtinu finala Svjetskog prvenstva dok će izabrana selekcija Srbije, nakon današnje pobjede protiv Argentine, morati čekati ishode preostalih susreta. Puno joj toga mora otići na ruku kako bi i ona dohvatila eliminacijsku fazu natjecanja.

Čvrstim se protivnikom u većem dijelu prvog poluvremena pokazao Bahrein; Egipćani su držali uglavnom pogodak prednosti, maksimalno dva, a u 23. minuti kod 8:8 i u situaciji kada su imali igrača više na terenu, rukometaši Bahreina propustili su najbolju priliku za prelazak u vodstvo.

Mohamed Mohamed je neometan poslao loptu pored gola, a na drugoj je strani brzinski bio precizan Ali Zein. I upravo je taj pogodak dao zamah egipatskom sastavu da se i konačno malo osjetnije odvoji. U tim posljednjim minutama prvog poluvremena uspjeli su si osigurati četiri pogotka prednosti.

Što su odigrali u prvom dijelu, rukometaši Bahreina su to i ostavili u njemu. Devet minuta prije kraja gubili su sedam razlike, a 3:0 serija u režiji Alija i dvostrukog strijelca Alsayyada došla je puno prekasno.

Karim Hendawy ponovno je bio raspoložen sa 16 zaustavljenih šuteva, dok je u napadu najbolji bio Elderaa s pet pogodaka iz šest pokušaja. A zadovoljni svojom predstavom nikako ne mogu biti, u dresu Bahreina, Mohamed Mohamed i kapetan Alsayyad s učincima 4/12, odnosno 4/11. Proslavili se nisu niti vratari koji su zajedno skupili šest obrana.

Uvjerljiva je na kraju, u svojoj skupini 3, bila Srbija. Prvi dio susreta dobila je s 12:10, a Argentinci su svoje jedine svjetle minute imali tek u periodu od 21. do 28. minute kada su zaostatak uspjeli pretvoriti u minimalno vodstvo.

Stefan Dodić, Bogdan Radivojević i Vanja Ilić otvorili su nastavak vezanim pogocima zahvaljujući kojima je Srbija digla vodstvo na +5. Na ulasku u posljednjih deset minuta još se dodatno odvojila da bi na kraju upisala vrlo bitnu, 28:22 pobjedu.

Sa šest je pogodaka u dresu pobjedničkog sastav anajraspoloženiji bio Radivojević, na drugoj je strani najviše pogodaka uspio postići Lombardi, njih devet uz tri promašaja, dok su sva četiri vratara odradila ispod svojih mogućnosti; Milosavljev (6), Cupara (3), Bar (4), Maciel (1).