Njemačka drugi četvrtfinalist iz skupine 3, Danska pred vratima prolaza

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 21.01.2023.

Nakon što je Norveška ranije izborila prolaz u četvrtfinale pobjedom protiv Katara, tamo joj se pridružila i Njemačka koja je lako slavila protiv Nizozemska. U hrvatskoj skupini Danska je očekivano svladala SAD...

Poznati su putnici u četvrtfinale iz skupine 3. Iako su se Srbija i Nizozemska nadale kako u nekom raspletu mogu do prolaza, Norveška i Njemačka potvrdile su se kao najbolje reprezentacije u skupini. Upisale su sve pobjede dosad i međusobno će igrati samo za odluku o tome tko će biti prvi u skupini.

Njemačka se pridružila Norveškoj u četvrtfinalu svladavši Nizozemsku s 33:26. Nijemci su zasluženo slavili, bili su bolji protivnik i nisu dopustili Nizozemskoj niti u jednom trenutku da pomisli na povratak u utakmicu nakon što je krenulo njemačko odvajanje.

Tamo do 23. minute i 10:10 još je vladala neizvjesnost, ali nakon toga kreće velika njemačka serija, Andreas Wolff briljirao je na golu, napad je odlično funkcionirao i Njemačka je tu napravila ključno odvajanje.

Serijom 10:2 krajem prvog i početkom drugog poluvremena Njemačka je pobjegla na 20:12 i u nastavku susreta odrađivala je posao. U konačnici je odnijela pobjedu 33:26.

Najbolji kod Njemačke bili su Wolff sa 17 obrana, Juri Knorr s devet golova i Patrick Groetzki s pet. Kod Nizozemske Kay Smits je zabio šest golova, a Luc Steins pet.

Danska je u skupini 4 s lakoćom porazila reprezentaciju SAD-a i napravila još jedan korak prema četvrtini finala. Američki je sastav otvorio susret zgoditkom i to je jedini rezultatski plus u kojem je bio tijekom ovih 60 minuta. Do odlaska na predah bili su u zaostatku od osam zgoditaka.

U nastavku su danski rukometaši dozirali svoju predstavu, nekoliko su puta bili na pragu odlaska na dvoznamenkastu razliku, ali +9, s koliko je i završio susret, ostala je najveća prednost koju su imali.

Niklasa Landina je na vratima zamijenio Kevin Moller koji je ovu priliku iskoristio za 13 obrana. U napadu Danske najviše je pogodaka, njih osam, postigao Jorgensen. U dresu SAD-a Hoddersen je poentirao pet puta dok je Heuter susret završio kao stopostotan s jednim manje golom.