Slovenija potvrdila treće mjesto u skupini 1, Mađari trebaju pomoć Švedske za četvrtfinale

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.01.2023.

Zadnji dan natjecanja u skupinama 1 i 2 dat će i posljednjeg putnika u četvrtfinale iz gornjeg dijela ždrijeba. Već su sigurni Francuska, Španjolska i Švedska...

Svoj posljednji susret u glavnoj rundi na ovom Svjetskom prvenstvu u najranijem terminu nedjeljnog programa odigrale su i izabrane vrste Mađarske i Zelenortske Republike. Mađarski rukometaši nisu imali nikakvih problema s upisivanjem nova dva boda; na kraju su slavili s visokih 42:30.

I jedan i drugi sastav ove se nedjelje nisu previše obazirali na obrambeno izdanje pa je tako Mađarska postigla 42 zgoditka, ali i postigla njih 30. Po sedam pogodaka u redovima pobjedničke ekipe postigli su Bendeguz Boka, Miklos Rosta i Richard Bodo dok je na drugoj strani jedan više postigao Bruno Landim.

Što se samog tijeka susreta tiče, rukometaši Zelenortske Republike u svakom su poluvremenu postigli 15 golova, ali protiv ovako raspoložene mađarske vrste nisu imali baš nikakve šanse. Već do predaha gubili su sedam razlike.

Mađari su trenutno "unutra", nalaze se na drugom mjestu i tu će i ostati ako Švedska upiše pobjedu u zadnjem susretu dana protiv Portugala.

U susretu skupine 1 Slovenija je upisala uvjerljivu pobjedu 31:23 protiv Crne Gore i završila je natjecanje na trećem mjestu u skupini. Crna Gora ostaje na ona dva prenesena boda iz prve runde kada je slavila protiv Irana.

Nikakve dvojbe u ovom susretu nije bilo, Slovenci su bili puno bolji protivnik, te su već u prvom poluvremenu stekli visoku prednost i odjurili do pobjede.

U nastavku susreta Crnogorci nisu uspjeli zaprijetiti, bez Nebojše Simića, Vaska Ševaljevića, Branka Vujovića, Bože Anđelića, s nekim igračima koji su manje dosad bili na parketu, Crna Gora je glatko poražena 31:23.

Urban Lesjak je kod Slovenije upisao 16 obrana, Aleks Vlah postigao je šest golova, a Domen Novak pet. Kod Crne Gore Risto Vujačić zabio je pet golova.