Islanđani i Poljaci oprostili se od Svjetskog prvenstva pobjedama bez velikog značaja

Branimir Korać • nedjelja, 22.01.2023.

Dvoboji u skupini 1 i 2 u terminu od 18 sati nisu odlučivali o ničemu, a do pobjede su došle reprezentacije Islanda i Poljske...

U skupini 1 sve je bilo jasno već uoči ovog zadnjeg kola. Francuska i Španjolska već su osigurali nastup u četvrtfinalu, a ostali su se borili za poredak od trećeg do šestog mjesta. Poljaci su završili na četvrtom mjestu u skupini, a Iran je završio na dnu.

Poljska je lakoćom stigla do pobjede protiv Irana, svladala ga je 26:22 u susretu u koji je krenuo s 5:1 i nakon toga nije niti jednom dopustila Iranu da zaprijeti povratkom.

U ne posebno efikasnom dvoboju dvoznamenkasti broj obrana skupili su vratari Poljske zajedničkim snagama te Iranac Mohammed Savoshi (13).

Najučinkovitiji kod Poljske bio je Ariel Pietrasik sa šest golova, a kod Irana po šest golova postigli su Mohammadreza Oraei i Afshin Sadeghi Askari.

Potpuno drugačiji bio je dvoboj između Brazila i Islanda. Islanđani su nakon pobjede Mađarske protiv Zelenortske Republike i matematički ispali iz igre za četvrtfinale.

Prvo poluvrijeme u dvoboju bez velikih obrana pripalo je Brazilu koji je na odmoru vodio 22:18 da bi u nastavku bolji bio Island, stigao do preokreta i slavio s 41:37 uz 23 gola u 30 minuta.

Devet golova postigao je Bjarki Mar Elisson, osam Kristjan Kristjansson, šest Sigvaldi Gudjonsson. Kod Brazila osam golova zabio je Jean Pierre Dupoux.