Amerikanka Parks preko pete igračice svijeta do prve WTA titule u karijeri

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.02.2023.

22-godišnja Amerikanka Alycia Parks pobjednica je WTA turnira u Lyonu. Ona je u finalu iznenadila petu igračicu svijeta Caroline Garciju...

Vrlo zanimljivo finale odigrano je u Lyonu gdje je Caroline Garcia tražila trofej pred svojim navijačima, ali Amerikanka Alycia Parks odigrala je sjajan meč i upisala pobjedu u dva seta.

Parks je samim ulaskom u finale ostvarila daleko najbolji rezultat u karijeri, a i u završnom susretu mlada Amerikanka nije posustala i otišla je do pobjede.

Prvi set uzela je u tie-breaku s 9:7, tu je Garcia imala jednu set loptu, ali općenito obje igračice igrale su dobro na svom servisu i nisu pružile previše prilika.

U drugom setu ponovno nije bilo breakova do samoga kraja. Parks je spasila ukupno četiri break lopte u tom setu, no kod 6:5 iskoristila je prvi put break loptu u meču, za konačno slavlje i titulu.

Inače, na putu do titule Parks je svladala i Petru Martić i to u drugom kolu u tri seta.