Inter 1:0 Milan
Milan

Milanova kriza se nastavlja, Inter slavio u gradskom derbiju, vratio se Brozović

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.02.2023.

U najzvučnijem dvoboju 21. kola talijanske Serie A Inter je u gradskom derbiju bio bolji od Milana s 1:0. Milanova kriza tako je sve dublja...

Stefano Pioli spava sve nemirnije. Milan je u teškoj krizi, ne pronalazi put do pobjede, a novi potres definitivno će izazvati poraz u gradskom derbiju protiv Intera.

Inter ove sezone igra toplo-hladno, ali i takav je prejak za Milan koji je stigao do četvrtog poraza u nizu te je čak sedam utakmica bez pobjede.

Ako postoji dobra vijest za Milan, onda je to da je za razliku od prošle tri utakmice u kojima je uvjerljivo poražen, ovaj put bio u igri za bod do posljednjih sekundi.

Bez obzira na to, pred Piolijem su teški dani. Milan je potpuno bez samopouzdanja, ne izgleda dobro i strmoglavi pad na ljestvici mogao bi dovesti i do promjene na klupi.

Milan je posebno loše izgledao u prvom poluvremenu tijekom kojeg je više ličio na momčadi s dna poretka koje imaju samo jednu misao, a to je sačuvati mrežu čistom.

Inter je od početka bio bolji protivnik, imao je i jednu vrlo sumnjivu situaciju kada je Džeko u 16 metara odgurnut s dvije ruke, ali nije dosuđen kazneni udarac, no do pogotka je ipak stigao u završnici poluvremena. U 34. minuti mrežu Tatarusanua trese Lautaro Martinez.

Milan u prvih 45 minuta nije imao niti jedan udarac prema golu Intera koji je imao 73 posto vremena loptu u svom posjedu te bio apsolutno bolji protivnik.

U drugom dijelu Milan se malo ohrabrio, nije više imao što izgubiti i pokušao je doći do poravnanja. Inter je imao situaciju pod kontrolom i zadržao je prednost te posve zasluženo došao do pobjede.

Ono što nas svakako raduje je povratak Marcela Brozovića na travnjak. Brozović je ušao u igru u 71. minuti umjesto Henriha Mhitarjana, a na drugoj je strani Ante Rebić ušao u 86. umjesto Simona Kjaera.