Zadar uspješno odradio gostovanje kod Gorice

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.02.2023.

Košarkaši Zadra uz manje su potekoće slavili na gostovanju kod Gorice u sklopu 19. kola HT Premijer lige. Slavili su sa 82:71..

Do 14. pobjede sezone, a četvrte u zadnjih šest prvenstvenih utakmica, stigao je Zadar koji je večeras u sklopu HT Premijer lige gostovao kod Gorice.

Večerašnji domaćin u prošlom je kolu prekinuo veliki niz poraza, ali danas nije mogao puno toga protiv jedne od boljih ekipa u ligi.

Nakon izjednačene prve četvrtine (19:19) Zadar ubacuje u brzinu više i do poluvremena dolazi do dvoznamenkaste prednosti, bilo je 43:33.

Slično se nastavilo i u trećoj četvrtini. Iako je Zadar na startu posljednje dionice vodio i s okruglih 20 razlike, Gorica se uspjela približiti na šest koševa minusa.

Imao je domaćin i napad za doći još bliže, ali nije ga uspio realizirati. U konačnici je završilo rezultatom 82:71.

Zadar je do pobjede predvodio Dario Drežnjak s 22 poena i osam skokova, dok je Karlo Žganec dodao 15 koševa i 14 skokova.

Po 14 koševa kod Gorice ubacili su Karlo Uljarević i Milan Lužaić.