Podravka Vegeta
Podravka Vegeta 25:26 Dugo Selo 55

Senzacija u Koprivnici: Dugo Selo šokiralo Podravku i poguralo Lokomotivu prema tituli

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.02.2023.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja 1. HRLŽ ove sezone priredilo je Dugo Selo koje je u gostima svladalo Podravku s 26:25...

Lokomotiva i Podravka dominiraju hrvatskim ženskim rukometom i posljednjih godina međusobnim dvobojima odlučuju o naslovu prvakinja Hrvatske. Ove sezone Lokomotiva je dobila međusobni dvoboj u Zagrebu s 22:20 i pretpostavljalo se da će uzvrat u Koprivnici reći tko će biti prvak, Podravka je trebala nadmašiti tih dva razlike i preskočila bi Lokomotivu.

Međutim, to više neće biti dovoljno, Koprivničanke su upisale veliki kiks na svom parketu protiv Dugog Sela koje je došlo do jedne od najvećih pobjeda u klupskoj povijesti slaveći u gostima s 26:25.

Ne samo da je Podravka izgubila bodove, već je ujedno pokazala Lokomotivi što će se dogoditi ako uđe olako u neki susret stoga nema dvojbe da će Nenad Šoštarić znati mobilizirati svoje igračice koristeći ovaj dvoboj.

Dugo Selo se od početka držalo u egalu i nije dopustilo domaćim igračicama da preuzmu kontrolu. U 21. minuti je i povelo 10:7 da bi Podravka ipak uspjela do odlaska na odmor vratiti egal i izjednačiti na 14:14.

U drugom poluvremenu Podravka je preuzela vodstvo, u 40. minuti povela je 20:17, ali nije uspjela prelomiti susret na svoju stranu. Dugo Selo se vratilo u utakmicu i u zadnjih deset minuta konstantno je puhalo za vratom domaćim igračicama.

Svoj posljednji gol u ovom susretu Podravka je postigla u 53. minuti kada Ana Pandža zabija za 25:24 nakon čega Bernarda Čalušić zabija dva gola za preokret i konačnih 25:26.

Čalušić je susret završila sa sedam golova, a Petra Dičak dodala je pet. Kod Podravke je Ana Turk postigla sedam pogodaka, a Ana Pandža pet.

Podravka je zadnji poraz u domaćem prvenstvu, izuzev u susretima s Lokomotivom, upisala 7. svibnja 2016. godine u Rijeci kod Zameta s identičnih 25:26, ali tada je imala osiguran naslov prvaka, a Zamet su predvodile Dejana Milosavljević i Ćamila Mičijević.