Liga prvaka, skupina A, 11. kolo, 08.02.2023, 18:45 h
RK Zagreb 30:33 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PPD Zagreb dugo držao PSG u neizvjesnosti, Francuzi ipak na kraju do pobjede

Branimir Korać • srijeda, 08.02.2023.

Vratila se rukometna Liga prvaka, a PPD Zagreb upisao je poraz u susretu 11. kola. Ugostio je u zagrebačkoj Areni momčad PSG-a i izgubio 33:30...

Šteta, velika prilika je propuštena. PSG je doputovao u Zagreb značajno oslabljen bez niza igrača, Zagreb je bio ravnopravan protivnik najvećim dijelom susreta, ali Parižani su u ključnim trenucima imali Andreasa Palicku koji je branio onda kada je bilo najpotrebnije.

Završnice prvog i drugog poluvremena nisu bile dobre, u obje dionice PSG je bio bolji i tu je Zagreb padao.

U prvih 20 minuta Zagreb se odlično držao, imao u nekoliko navrata i dva gola prednosti, ali u zadnjih deset minuta PSG radi seriju 7:2, završio je poluvrijeme s tri vezana gola i na odmor odnio vodstvo 17:14.

U drugi dio Parižani su ušli na isti način kako su završili prvi dio. U sedmoj minuti drugog dijela Parižani su već bili na 22:17 i izgledalo je kako će se uspjeti odvojiti i pobjeći.

Ipak, Zagreb je imao odgovor. Po dva gola Srne i Ćavara, PPD se počeo približavati i u 48. minuti došao je 24:24.

U zadnjih deset minuta išlo se s golom prednosti za PSG, a onda Balaguer, N'Tanzi i Sole vežu tri gola, odvode PSG na 31:27 i tu je priči bio kraj.

Završilo je 33:30, Palicka je skupio 13 obrana, Ferran Sole zabio je 12 golova, a David Balaguer je dodao šest pogodaka. Kod poraženih Timur Dibirov zabio je deset golova, a Luka Lovre Klarica pet.