GOG u gostima iznenadio Veszprem, prva ovosezonska pobjeda za Porto

Mihaela Bradovski • srijeda, 08.02.2023.

Osim dvoboja između PPD-a i PSG-a, odigrana su još dva susreta 11. kola skupine A Lige prvaka. Oba su okončana neočekivanim rezultatom, Veszprem je kod kuće poražen od GOG-a, a Porto je uvjerljivo svladao Dinamo iz Bukurešta...

Veszprem se nalazi u borbi za jedno od prva dva mjesta u skupini, čime bi preskočio osminu finala i izravno prošao u četvrtfinale, a udarac u toj utrci zaradio je na domaćem parketu protiv danskog GOG-a. Upisao je neočekivani 36:37 poraz.

GOG ima jako dobru ekipu i to je pokazao u ovom dvoboju u kojem je frustrirao domaćina i nije mu dopustio konkretnije odvajanje. Čak štoviše, većim dijelom susreta Veszprem je bio taj koji je hvatao zaostatak i pokušavao okrenuti susret na svoju stranu.

Manje od pet minuta prije kraja susreta vodio je GOG 36:33 da bi Elderaa, Nenadić i Štrlek kreirali seriju i poravnali na 36:36. Ipak, Emil Madsen zabija za 37:36, na drugoj strani Tobias Thulin brani pokušaj Kentina Mahea i GOG odlazi do pobjede.

Thulin je susret završio sa 16 obrana, po osam golova postigli su Jerry Tollbring i Madsen, sedam Lukas Jorgensen, šest Simon Pytlick, a pet Morten Olsen. Kod Veszprema je osam golova postigao Nenadić, pet Yehia Elderaa, a Manuel Štrlek dodao je jedan gol.

Prvu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka upisao je Porto i to s uvjerljivih 32:23 protiv Dinama iz Bukurešta. Pobjeda kao pobjeda nije iznenađenje, ali iznenađenje je svakako visoka razlika.

Rumunji nisu bili raspoloženi, a potpuni raspad doživjeli su u zadnjih 15 minuta u koje su ušli s minusom -1 da bi do kraja susreta sve bilo u znaku Portugalaca.

Najbolji kod pobjednika bili su Nikola Mitrevski s 12 obrana te s po sedam golova Nikolaj Christensen i Jack Thurin. Kod Dinama je Saeid Heidarirad upisao 11 obrana, a po šest golova postigli su Ante Kuduz i Andrij Akimenko.