Vodeni sportovi

Splitski Jadran nastavio niz pobjeda protiv Mladosti i opravdao ulogu favorita

Mihaela Bradovski • petak, 10.02.2023.

U 13. kolu vaterpolske Lige za prvaka Jadran je gostovao u Zagrebu kod Mladosti i upisao 12:9 pobjedu...

Splićani su se pokazali kao bolji protivnik, imaju veću širinu, kvalitetu i Mladost osim solidnog otpora nije mogla više napraviti.

Mladost je u prvoj dionici izgledala dobro i na kraju je i vodila s 3:2. Međutim, u nastavku susreta Jadran je podignuo svoju izvedbu, došao do preokreta i potpuno preuzeo kontrolu nad susretom.

Čagalj, Bukić i Dobud kreirali su preokret i odveli Jadran do 5:3 da bi David Mijić u završnici četvrtine smanjio na gol zaostatka i na odmor se otišlo uz 4:5.

U drugom poluvremenu Jadran je odmah pobjegao, s tri vezana gola odjurio na 8:4 i više nije bilo nikakve dvojbe.

Do kraja meča Mladost se nije uspjela spustiti ispod tri gola minusa i Jadran je odnio pobjedu baš s tih tri razlike, 12:9.

Najbolji kod Jadrana bili su Luka Bukić s četiri gola te s po dva Jerko Marinić Kragić i Marino Čagalj. Kod Mladosti je Dario Rakovac postigao tri gola, a po dva su dodali Marko Jelača i David Mijić.