Premier liga, 12. kolo, 15.02.2023, 20:30 h
Arsenal 1:3 Manchester City
Manchester City

Sjajni Manchester City srušio Arsenal na Emiratesu!

Petar Jenjić • srijeda, 15.02.2023.

Manchester City vraća se na vrh Premiershipa barem privremeno. U derbi susretu zaostalog 12. kola momčad Pepa Guardiole slavila je u gostima kod Arsenala sa 3:1...

Zaostala utakmica 12. kola engleskog Premiershipa ponudila je dvoboj dvije najbolje momčadi ove sezone. Arsenal je s tri boda više i utakmicom manje dočekao Manchester City.

Apsolutno zasluženu pobjedu na koncu su odnijeli gosti koji su slavili s 3:1 i tako došli do 51 boda, koliko ima i Arsenal. Manchester je utakmicu riješio u drugom poluvremenu kada je ostavio protivnika gotovo bez ijedne prave prilike.

Na polovici prvog poluvremena City je poveo. Veliku pogrešku napravio je Tomiysau, a to nikako nije propustio iskoristiti De Bruyne koji prekrasno matira protivničkog vratara. To mu je šesti gol protiv Topnika u karijeri, a nijednoj drugoj ekipi nije zabio više.

Velika drama odvijala se u završnici poluvremena kada je City očistio loptu s crte, a sudac naknadno dosudio kazneni udarac nakon kontakta Edersona i Nketiaha. Siguran je izvođač bio Saka koji je poslao golmana Cityja u jednu, a loptu u drugu stranu.

Sjajnih prvih 45 minuta zaključio je Rodri čiji je udarac završio na gredi. Prvo poluvrijeme opravdalo je očekivanja neutralnih gledatelja.

Činilo se da će u 57. minuti gosti dobiti penal, ali Haaland je bio u zaleđu pa od toga nije bilo ništa. Intenzivno se nastavilo na obje strane terena. Vidjeli smo novo čišćenje s linije, ovoga puta gol je zaustavio Jorginho.

Ipak, Manchester je pronašao put do gola u 71. minuti. Haaland je uočio Gundogana, a ovaj Grealisha na lijevoj strani. Engleski nogometaš matira Ramsdalea uz malu "pomoć" Tomiysaua.

Devet minuta kasnije gostujuća je momčad riješila pitanje konačnog pobjednika. Do gola je stigao Haaland, a na djelu smo vidjeli odličan timski rad. Tim je golom stigao do brojke od 26 u sezoni, čime se izjednačio s klupskim rekorderom Sergiom Aguerom.