Vodeni sportovi

Kiks u Gružu: Jug neočekivano poražen od čvrstog i discipliniranog Spandaua

Mihaela Bradovski • petak, 17.02.2023.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga u osmom su kolu skupine B Lige prvaka neočekivano, u ulozi domaćina, poraženi od berlinskog Spandaua s 13:11...

U prošlom kolu Lige prvaka vaterpolista, Jug je gostovao u Berlinu kod Spandaua i uz dosta muke stigao do pobjede. Nijemci su vrlo čvrsta i neugodna momčad, svladali su Ferencvaros ove sezone, a sada su u Dubrovniku pokazali da na svoj dobar dan mogu svladati i Jug.

Spandau je rano došao do vodstva, poveo s 2:1 i nakon toga Jug se dugo pokušavao vratiti u plus. Tek sredinom druge četvrtine golom Franka Lazića Jug je poveo s 5:4, ali kratko se zadržao u vodstvu. Spandau je odmah izjednačio i zadnje četiri minute druge dionice pogodaka više nije bilo pa se na odmor otišlo s 5:5.

U trećoj četvrtini Jug je još dva puta došao do prednosti, ali nakon 7:6 ulazi u krizu koja je u konačnici odlučila pobjednika.

Kobešćakovi igrači ostaju čak osam minuta bez pogotka, ulaze u potpunosti u kontraritam, a Spandau radi 5:0 seriju i bježi na visokih 11:7.

Tu je priči bio kraj. Jug nije imao snage za povratak u utakmicu, tri minute prije kraja Zvono je smanjio na 10:12, možda se tu ukazala mala nada, ali gosti odgovaraju preko Denisa Strelezkua, odlaze na tri razlike i ubijaju zadnju nadu domaćina.

Najučinkovitiji kod Juga bili su Maro Joković i Franko Lazić s po tri gola, a kod Spandaua je Dmitri Holod bio strijelac pet puta.