Paris Saint-Germain 4:3 Lille
Lille

Čudesna utakmica u Parizu i čudesan gol Messija za pobjedu PSG-a!

Petar Jenjić • nedjelja, 19.02.2023.

Nogometaši PSG-a u sjajnoj su utakmici pred svojim navijačima stigli do pobjede protiv Lillea rezultatom 4:3...

Opasno je visio PSG na Parku prinčeva gdje je ugostio Lille. Gosti su prijetili nanijeti im četvrti poraz u nizu u svim natjecanjima, ali to se ipak na kraju nije dogodilo.

PSG je vodio s 2:0, ali kasnije našao u zaostatku koji je trajao sve do 87. minute. Nakon izjednačenja sve je bacio u napad, a onda je u 95. minuti Leo Messi vrhunski pogodio iz slobodnog udarca za pobjedu svoje momčadi.

Ovom pobjedom PSG je barem privremeno otišao na osam bodova prednosti ispred Marseillea i deset ispred Monaca koji svoje utakmice tek trebaju odigrati.

Vrlo zanimljivo bilo je prvo poluvrijeme, a za domaćina posebno prvih 17 minuta, u kojima je zabio dva pogotka. Prvo se u strijelce upisao Kylian Mbappe, a zatim i Neymar.

I jedna i druga ekipa muku su mučile s ozljedama. Tako je kod Lillea u 14. minuti izašao iz igre Jose Fonte, a kod PSG-a Nuno Mendes.

Lille je smanjio zaostatak u 24. minuti. Andre Gomes je ubacio, a Bafode Diakite skrenuo u gol. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Uslijedio je veliki šok za PSG kojem se prvo ozlijedio Neymar, a onda u periodu od 11 minuta našao se u zaostatku. Lille je napravio preokret golovima Jonathana Davida iz penala te Jonathana Bambe. Domaćin je sve karte bacio u napad i na kraju mu se i isplatilo.

Prvo je Mbappe izjednačio u 83. minuti, a duboko u sudačkoj nadoknadi njegova je momčad dobila slobodan udarac na dvadesetak metara. Loptu je uzeo Messi i sjajno pogodio. Lopta je od stative ušla u gol za veliko slavlje Parižana.