Hrvatski malonogometni kup, polufinale, 19.02.2023, 17:00 h
Stanoinvest Futsal Pula 6:3 Murter

Futsal Pula odličnim drugim poluvremenom preko Murtera do finala Kupa

Branimir Korać • nedjelja, 19.02.2023.

Futsal Pula upisala je pobjedu u polufinalu Kupa protiv drugoligaša Murtera i tako je izborila ulazak u borbu za trofej...

Murter nije uspio kreirati dva velika iznenađenja. Nakon što je u dramatičnom dvoboju izbacio Torcidu iako je gubio 1:4, u polufinalu nije imao snage za novo iznenađenje.

Na poluvremenu je vodio 3:2 protiv Futsal Pule, hrvatskog predstavnika u Ligi prvaka, ali u drugom poluvremenu Pula je zaigrala bolje i otišla do pobjede.

Susret je krenuo burno i u razdoblju od četvrte do šeste minute viđena su tri gola, a Pula je vodila 2:1. Moravac i Bilić bili su strijelci za Futsal Pulu, a Popov za Murter.

U završnici poluvremena Murterani ipak rade preokret i golovima Ćorana i Popova na odmor odnose 3:2.

Na odmoru je mirisalo na iznenađenje, međutim drugo poluvrijeme ipak je pripalo kvalitetnijem i spremnijem protivniku.

Posebno raspoložen bio je David Mataja koji je upisao hat-trick i odveo Futsal Pulu na 5:3 da bi Moravac svojim drugim golom postavio konačnih 6:3.

U drugom polufinalu sastaju se Novo Vrijeme i Šibenik 1983.