Hrvatski malonogometni kup, polufinale, 19.02.2023, 20:00 h
Novo Vrijeme 2:5 MNK Šibenik 1983

Šibenska bajka ide dalje: Drugoligaš izbacio branitelja naslova i ušao u finale Kupa!

Petar Jenjić • nedjelja, 19.02.2023.

Šibenik 1983 šokirao je još jednog prvoligaša i nakon raspucavanja izborio finale Kupa. U polufinalu je palo Novo Vrijeme...

Kakvu priču priča Šibenik 1983. Hrvatski drugoligaš je nakon Futsal Dinama izbacio još jednog prvoligaša i ostvario najveći uspjeh u povijesti kluba.

Još od početka natjecanja u svakoj su fazi dolazili do pobjede nakon raspucavanja pa tako i večeras u polufinalu protiv Novog Vremena, osvajača dvostruke krune iz prošle sezone.

Momčad koju vodi Teo Strunje odigrala je 2:2 nakon 40 minuta igre pa na šesterce još jednom iznenadila sve pratitelje futsala u Hrvatskoj.

Novo Vrijeme vodilo je u dva navrata, ali oba puta Šibenčani su se uspijevali vraćati. Prvo je za 1:0 zabio Jefferson u 16. minuti, da bi u 33. izjednačio Vinko Jurković.

Neriješen rezultat nije trajao niti minutu kada Rafinha zabija za 2:1 makarske momčadi, ali niti to vodstvo nije trajalo dugo. Nikola Badrov zabio je za 2:2.

U raspucavanju su Makarani sve promašivali, prvo je Vedran Kazazić pogodio okvir gola, da bi udarce Rafinhe i Tonija Jelavića obranio Mario Jarmanović.

Sigurni su za Šibenčane bili Duje Bajrušović, Mario Žumberac i Alen Protega. U finalu ih čeka Stanoinvest Futsal Pula.