Vrgorac iznenadio osvajača Kupa, golijada u Osijeku

Petar Jenjić • petak, 24.02.2023.

Odigrane su tri utakmice 14. kola SuperSport 1. HMNL u kojima su pobjede upisali Square, Futsal Osijek i Vrgorac...

Pobjedom na gostovanju kod Univeristasa od 2:0, vrh ljestvice preuzeo je Square, barem privremeno. Sada je dubrovačka momčad na 27 bodova, tri više od Novog Vremena i Olmissuma.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+)

Oba pogotka gosti su postigli u prvom poluvremenu. Dvostruki strijelac bio je Dario Marinović, a zabijao je u 10. i 16. minuti.

Važne je bodove osvojio Futsal Osijek koji je kao domaćin bio bolji od Torcide sa visokih 6:5, u jednom izrazito zanimljivom dvoboju.

Nakon osam minuta domaćin je vodio s 3:0 golovima Domagoja Damjanovića, Vitora Huda de Lime i Nebojše Popovića. Do kraja poluvremena Torcida je smanjila pogocima Denisa Kuzmanića i Nikole More.

U prve četiri minute nastavka vidjeli smo četiri gola, tri u mrežu gostiju, a jedan u mrežu domaćina. Za Osijek je dva puta zabio Andrej PandurevićJure Trivković.

U preostalih 16 minuta vidjeli smo dva pogotka gostujuće momčadi koja ipak nije uspjela uzeti bod. Prvo je autogol postigao Josip Šalaj, dok je konačan rezultat postavio svojim drugim golom Moro.

Samo četiri dana nakon osvajanja Kupa, Futsal Pula vratila se prvenstvenim obavezama, a u goste im je stigao Vrgorac. Slavlje Puljana gosti su iskoristili na najbolji mogući način te stigli do pobjede od 3:2.

Gosti su poveli nakon šest minuta igre preko Marka Gašpara. Četiri minute kasnije Daniel Moravac poravnao je rezultat, a s 1:1 se otišlo na odmor.

Rezultat se nije mijenjao sve do 34. minute kada je za vodstvo gostiju zabio Josip Govorko. To mu je bio drugi gol sezone.

Puljani su bacili sve karte u napad, a to koriste Vrgorčani. Mateo Kozarić sjajno zabija na prazan gol s vlastite polovice, minutu i pol prije kraja. Desetak sekundi kasnije domaćin smanjuje preko Davida Mataje, ali više od toga nije išlo.