Gvardiol dobio bitku protiv Jakića i Smolčića, Hoffenheim pao u zonu ispadanja

Branimir Korać • subota, 25.02.2023.

Odigrana je većina susreta 22. kola Bundeslige, a u najzanimljivijem dvoboju poslijepodnevnog programa Leipzig je bio uspješniji od Eintrachta...

Dvoboj njemačkih predstavnika iz Lige prvaka koji su bili u akciji ovog tjedna pripao je Leipzigu. Slavio je s 2:1 protiv Eintrachta u konačnici zasluženo jer je ipak bio opasniji protivnik.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+)

Poveo je Leipzig već u šestoj minuti pogotkom Time Wernera na dodavanje Forsberga, a onda su njih dvojica zamijenili uloge u 40. minuti pa je tako Forsberg bio strijelac, a Werner asistirao.

U drugom dijelu Eintracht je smanjio zaostatak u 61. minuti preko Djibrila Sowa. Taj pogodak stigao je svega minutu nakon ulaska u igru Kristijana Jakića.

Jakić je odradio tako posljednjih pola sata dok je Hrvoje Smolčić odradio cijelu utakmicu. Cijelu utakmicu odigrao je i na drugoj strani Joško Gvardiol.

Hoffenheim je 13. utakmicu zaredom bez pobjede, upisao je šesti uzastopni poraz i to kod kuće protiv dortmundske Borussije koja je bila bolja s 1:0.

Pobjedu Borussiji donio je Julian Brandt pogotkom u završnici prvog poluvremena. Andrej Kramarić odradio je cijelu utakmicu za Hoffenheim koji je u zoni ispadanja s istim brojem bodova kao i pretposljednji Bochum.

Embed from Getty Images

Hertha je slavila s 2:0 protiv Augsburga i tako je upravo ona pogurala Hoffenheim u zonu ispadanja preskočivši ga s ova tri boda.

Nakon sat vremena igre domaćin je u Berlinu poveo pogotkom Marca Richtera, a Dodi Lukebakio je povisio na 2:0 deset minuta kasnije. Filip Uremović odigrao je cijelu utakmicu za domaćina, a Dion Drena Beljo kod gostiju je ostao na klupi.

Kovačev Wolfsburg u gostima je bio bolji od Kölna s 2:0 i tako je prekinuo negativan niz te se vratio pobjedama. Yannick Gerhardt bio je strijelac već u četvrtoj minuti te je najavio ugodno poslijepodne za Wolfsburg, a Maximilian Arnold postavio je konačnih 2:0.

Nikola Soldo i Bartol Franjić bili su na klupi.