Borna Gojo nastavlja s pobjedama, igrat će u četvrtfinalu turnira u Wacu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.03.2023.

Borna Gojo nastavio je s dobrim nastupima na turniru u Wacu. U osmini finala izbacio je Japanca Shoa Shimabukura...

Borna Gojo igrat će u četvrtfinalu Challengera u Wacu nakon što je u osmini finala svladao, nakon manjih problema, Japanca Shoa Shimabukura u tri seta.

Igraj na mečeve turnira u Wacu na SuperSport.hr (18+)

Bio im je ovo prvi međusobni dvoboj, Japanac je uspio odvesti meč u tri seta, ali u trećem je Gojo ipak bio bolji te je uspješno dovršio posao.

U prvom setu Borna je jako dobro servirao i nije dopustio protivniku da mu ijednom zaprijeti. S druge strane, drugi pritisak na servisu Shimabukura je bio uspješan i Gojo je u četvrtom gemu napravio break koji je bio dovoljan za osvajanje seta.

U drugom setu Japanac je do prvih svojih break prilika u meču stigao u šestom gemu, došao je do 4:2 prednosti, ali Gojo se vratio i izborio 13. igru. Tamo je Shimabukuro ipak bio bolji sa 7:5.

Treći set otišao je na stranu hrvatskog tenisača koji je brzo došao do 4:1, u sedmom gemu se izvukao nakon 15:40 i poslije toga završio posao.

U četvrtfinalu če igrati protiv još jednog Japanca, kvalifikanta Shintara Mochizukija.