Bez finala u Wacu: Amerikanac porazio Goju u dva seta

Petar Jenjić • subota, 04.03.2023.

Borna Gojo nije uspio drugi tjedan zaredom doći do finala Challengera. U polufinalu Waca zaustavio ga je Aleksandar Kovačević...

Svoj put na korak do finala zaključio je i Borna Gojo koji je ovog tjedna igrao na Challengeru u američkom Wacu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za protivnika u polufinalu dobio je Aleksandra Kovačevića koji igrao pod američkom zastavom. Međusobno su igrali prije desetak dana u Monterreyju, a tada je slavio Gojo.

Danas je ipak do pobjede stigao Kovačević koji je nakon jednog sata i 36 minuta igre slavio sa 6:3, 7:6 te tako izborio finale.

Jedan break bio mu je dovoljan u prvom setu. U drugom je Gojo u dva navrata imao break prednosti, ali nije uspio set privesti kraju.

U 13. igri bilo je jako izjednačeno. Gojo je spasio dvije meč lopte protivnika, ali treću nije. Kovačević je slavio s 9:7.