Prva nogometna liga, 20. kolo, 05.03.2023, 13:00 h, Stadion Borovo naselje, Vukovar
Suci: Ante Terzić, Stipe Brajković, Dujo Sarić, 4. sudac: Mateo Erceg
Vukovar '91
Vanja Pelko 36'
Robin de Jesus Gonzalez Ruiz 82'
2:0(1:0) Rudeš
Rudeš

Vukovarci slave junaka Pelka i Robina Gonzalesa!

Petar Jenjić • nedjelja, 05.03.2023.

Nogometaši Vukovara 1991 stigli su do važne pobjede u susretu 20. kola SuperSport Prve NL. Na domaćem terenu slavili su protiv Rudeša i vratili u borbu za prvo mjesto...

Patrik Periša
46'
88
Dominik Mihaljević
60'
24
Franco Capitani Minguez
75'
22
Mateo Andačić
75'
27
Valentin Jara
87'
Luka Liklin
46'
7
Joao Vitor Santos Araujo
60'
17
Bruno Brajković
60'
22
Krešimir Kovačević
70'
16
Luka Dumančić
86'
Davor Mladina

Još od 8. kola i poraza od Solina, Rudeš nije izgubio utakmicu. Sve do danas. U utakmici odigranoj u Vukovaru istoimeni domaćin odigrao je odlično i slavio s 2:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagrebačka momčad nije imala gotovo nijedan pravi pokušaj prema protivničkom golu, a domaćin se ovom pobjedom približio današnjem protivniku na šest bodova minusa. Apsolutno zasluženo.

U prvih pola sata nismo vidjeli toliko kvalitetnog nogometa, pa tako ni šansi. Zato jesmo nekoliko oštrijih startova i ponekog naguravanja igrača. Tenzije su bile na vrhuncu.

Na pogodak, a ujedno i prvu pravu šansu, čekali smo do 36. minute. Ivan Radošević uposlio je Vanju Pelka koji utrčava u kazneni prostor i matira protivničkog vratara. Šesti mu je to gol u sezoni.

Kao što se i moglo očekivati, Rudeš je imao više loptu u nogama u nastavku susreta, ali izostala je ozbiljnija, konkretna prilika prema golu Franka Kolića.

Sjajna šansa Vukovaraca stigla je u 73. minuti kada je Dominik Mihaljević uposlio Knölla u kaznenom prostoru, a udarac Nijemca brani Karlo Kralj.

Domaćin je pitanje pobjednika odradio u 82. minuti. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Robin Gonzales, prebacio živi zid i neobranjivo pogodio za 2:0.