Zimski sportovi

Zrinka Ljutić bez jednog štapa ušla u drugu veleslalomsku vožnju

Mihaela Bradovski • petak, 10.03.2023.

Danas se u Areu vozi veleslalom za skijašice, a u prvoj vožnji nastupile su Zrinka Ljutić i Leona Popović. Ljutić je izborila drugu vožnju iako je ostala bez jednog štapa u gornjem dijelu staze...

Mikaela Shiffrin napravila je veliki korak prema novoj pobjedi u Svjetskom kupu. Prvu veleslalomsku vožnju u Areu završila je na vodećoj poziciji i to odradivši sjajnu utrku o čemu najbolje svjedoči razmak u odnosu na ostale skijašice.

Samo dvije skijašice su unutar sekunde zaostatka za Shiffrin i to Kanađanka Valerie Grenier koja zaostaje 58 stotinki te Austrijanka Franziska Gritsch sa zaostatkom od 93 stotinke.

Sve ostale skijašice su u većem minusu i bit će jako tešku skinuti Amerikanku s vrha.

Hrvatska je imala dvije predstavnice u prvoj vožnji i to Zrinku Ljutić koja je startala s brojem 44 te Leonu Popović koja je krenula kao 54.

Ljutić je izborila drugu vožnju s 28. vremenom prve vožnje, a još veći značaj ovaj rezultat ima s obzirom da je Ljutić u gornjem dijelu staze ostala bez jednog štapa te je imala jako težak posao u nastavku utrke.

Bez obzira na to uspjela je izboriti nastup i u drugoj vožnji, a njen zaostatak za vodećom iznosi dvije sekunde i 83 stotinke.

Leona Popović je iskoristila priliku za nastup nakon što se otvorilo još jedno mjesto za Hrvatsku, rijetko nastupa u ovoj disciplini i na kraju je završila na 46. mjestu s četiri sekunde i 45 stotinki zaostatka.