HNL-ovci u akciji: Slaven Belupo uvjerljiv, remiji Rijeke i Šibenika, poraz Lokosa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.03.2023.

Hrvatski prvoligaši iskoristili su reprezentativnu stanku kako bi odigrali prijateljske utakmice u sklopu ovih "mini priprema". Slaven Belupo uvjerljivo je slavio, a do pobjede nisu stigli Rijeka, Šibenik i Lokomotiva...

Rijeka je reprezentativnu stanku iskoristila za odigravanje prijateljske utakmice protiv Celja, ugostila je slovensku momčad, bila je bolji protivnik, ali nije uspjela slaviti.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Riječani su vodili golom Jorgea Obregona iz 64. minute i umjesto da su povećali prednost i zasluženo slavili, primili su gol u završnici te je Kouter donio bod Celjanima.

Rijeka: Zlomislić (71' Nwolokor), Smolčić, Krešić, Mitrović, Goda, Stanić, Liber, Grgić, Panić (od 46' Mikloš), Djouahra, Obregon.

Slaven Belupo je uveličao 100. rođendan osječke Olimpije te ju je svladao s visokih 4:1. Ovo je bila treća prijateljska utakmica Farmaceuta u ovoj stanci.

Olimpija je povela golom Bungića već u osmoj minuti, ali je s dva gola glavom Manaja Slaven do poluvremena okrenuo rezultat. U drugom dijelu Perošević i Bašić postavili su konačnih 4:1.

Slaven Belupo: Marković – Hlevnjak, Tepšić, Soldo, Martinaga – Mioč, Marina – Crnac, Mudražija, Perošević – Manaj. Još su igrali: Sušak, Talys, Boras, Sokač, Bašić, Mihalić, Marić.

Šibenik je u Sinju ugostio najbolju momčad Premijer lige BiH, Zrinjski, te je remizirao 1:1. Inače, Zrinjski vodi bivši trener Šibenika Krunoslav Rendulić.

Gosti iz Mostara poveli su u prvom dijelu golom Marija Ćužea, ali je izjednačio u drugom dijelu Krolo.

Šibenik: Đaković, Baturina, Grdić, Mesa, Gulam, Silov, Soldo, Skorup, Hiroš, Knežević, Babić. Drugo poluvrijeme: Đaković, Soldo, Moses, Đorić, Matić, Mina, Arai, Đira, Špeljak, Krolo, Radonjić

Lokomotiva je uvjerljivo poražena s 5:2 u gostima kod Maribora. Na poluvremenu je vodila golovima Aliyua i Kulenovića, ali je Maribor u drugom dijelu zabio pet golova; Sirk tri te Guerrico dva pogotka.

Lokomotiva: Šubarić, Salihu, Aliyu, Kulenović, Tuci, Marić, de Haas, Milićević, Hanuljak, Goričan i Vranjković. Na klupi su bili Vincelj, Žilinski, Kukavica, Cipetić, Batur, Vasilj i Baždarić.