Ajduković prošao u sljedeću rundu, poraz Šimundže

Petar Jenjić • srijeda, 05.04.2023.

Duje Ajduković izborio je osminu finala ITF turnira u Dubrovniku, za razliku od Josipa Šimundže koji je upisao poraz...

Još su dvojica hrvatskih tenisača danas nastupila na ITF turniru u Dubrovniku, fonda 25 tisuća dolara. Josip Šimundža i Duje Ajduković ostvarili su polovičan učinak.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šimundža je dobio pozivnicu za turnir, a u prvom kolu igrao je protiv bugarskog tenisača Simona Anthonyja Ivanova koji je bio bolji u dva seta sa 6:2, 6:4. Meč je trajao jedan sat i 30 minuta.

Do pobjede i druge runde stigao je Duje Ajduković koji je za protivnika imao srpskog kvalifikanta Dušana Obradovića. Nakon jednog sata i 34 minute Ajduković je slavio sa 6:4, 7:5.

Ajduković će u osmini finala igrati protiv Sebastiana Prechtela iz Njemačke koji je u prvom kolu sa 6:4, 6:3 bio bolji od Przemyslawa Michockija.