Rapsodija Reala na Camp Nouu, hat-trick Benzeme, Modrić jako dobar

Branimir Korać • srijeda, 05.04.2023.

Real Madrid odigrao je sjajnu utakmicu na Camp Nouu gdje je nadigrao Barcelonu s 4:0. Madriđani su briljirali, a posebno raspoložen bio je Karim Benzema s tri pogotka...

U prvom susretu polufinala Kupa kralja Barcelona je na Santiago Bernabeuu slavila s 1:0, ali bilo je vrlo malo onih u Realovim redovima koji su bili zabrinuti. Svi su vjerovali kako se u Barceloni može do preokreta.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pokazalo se kako se te tvrdnje imale temelja, Real Madrid bio je jako dobar, odigrao je vrlo kvalitetnu utakmicu i upisao pobjedu 4:0. Barcelona se teško nosila s Madriđanima, bila je nervozna i tijekom cijelog susreta činilo se da Real ovo ne može izgubiti.

Luka Modrić odigrao je na vrlo visokoj razini i upisao je asistenciju Benzemi za jedan od njegova tri pogotka.

Madriđani su poveli u najboljem trenutku, na samom kraju prvog poluvremena. Vinicius Junior bio je strijelac i tu je Barcelona ušla u minus koji je imao dodatni psihološki učinak.

Vrlo rano u drugom dijelu novi šok za Barcelonu. Modrić je uzeo loptu uz aut liniju na desnoj strani, prošao do kaznenog prostora gdje pronalazi Benzemu, a on preciznim udarcem iz prve podiže na 2:0.

Potpuni potop uslijedio je osam minuta kasnije. U kaznenom prostoru srušen je Vinicius, opravdano je dosuđen kazneni udarac koji Benzema pretvara u pogodak.

Priči je tu bio kraj, Real je lakoćom kontrolirao utakmicu, a Benzema je samo stavio točku na i svojim trećim pogotkom.

Sjajna večer za Real Madrid koji je upisao visoku pobjedu protiv Barcelone i izbacio je iz Kupa kralja.